Polacy zatrzymani w Mińsku wychodzą na WOLNOŚĆ!

2020-08-13 16:10 zw

Trzech spośród czterech Polaków, którzy zostali zatrzymani przez białoruską policję, wyszło na wolność. Zostali ukarani grzywnami. "Trzech obywateli Polski zatrzymanych na Białorusi jest już na wolności. Dziękuje naszym służbom dyplomatyczno-konsularnym za ich prace" - napisał na Twitterze podsekretarz stanu w MSZ.

Co najmniej czterech obywateli Polski zostało zatrzymanych przez białoruską policję podczas demonstracji, a trzech z nich już wyszło na wolność. Czwarty może zostać uwolniony jeszcze dziś. "Trzech obywateli Polski zatrzymanych na Białorusi jest już na wolności. Dziękuje naszym służbom dyplomatyczno-konsularnym za ich prace" - napisał na Twitterze podsekretarz stanu w MSZ Marcin Przydacz.

Polacy zostali ukarani grzywnami w wysokości około tysiąca złotych za udział w nielegalnym zgromadzeniu. Na Białorusi w ciągu ostatnich kilku dni zatrzymano około 7 tysięcy osób. Pod aresztami gromadzą się zrozpaczeni krewni, szukając informacji o bliskich. Potwierdzono dwie ofiary śmiertelne starć z policją.

Zamieszki na Białorusi po wyborach prezydenckich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze