Władimir Putin

i

Autor: SHUTTERSTOCK Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

Putin ma wielkie plany na wrzesień? "Tajna mobilizacja"

2022-07-28 7:14

Władimir Putin już teraz planuje ważne wydarzenie we wrześniu i zamierza szybko przeprowadzić tajną mobilizację rezerwistów - ostrzega ukraiński ekspert wojskowy Mychajło Samuś w rozmowie z portalem TSN. "Rosja chce podnieść poziom gotowości bojowej" - uważa Samuś. Jak dodaje, chociaż armia rosyjska ma kłopoty kadrowe, Putin nie zmienia swoich planów.

Władimir Putin ma wojskowe plany na wrzesień. Ukraiński ekspert mówi o "podniesieniu gotowości bojowej"

Co planuje Władimir Putin? Podczas wojny na Ukrainie udowodnił nie raz, że nie działa racjonalnie i jest nieprzewidywalny. Wszystko wskazuje też na to, że niewłaściwie ocenił możliwości rosyjskiej armii i był okłamywany przez pochlebców na temat jej rzekomo doskonałego stanu. Jednak niestety brak oznak rezygnacji z kontynuowania wojny na Ukrainie. Rosja nie zamierza tak po prostu się poddać. Wręcz przeciwnie - Władimir Putin już teraz planuje ważne wydarzenie we wrześniu i zamierza szybko przeprowadzić tajną mobilizację rezerwistów - ostrzega ukraiński ekspert wojskowy Mychajło Samuś w rozmowie z portalem TSN. "Rosja chce podnieść poziom gotowości bojowej" - uważa Samuś. Jak dodaje, chociaż armia rosyjska ma kłopoty kadrowe, Putin nie zmienia swoich planów. Co wydarzy się we wrześniu? Otóż Rosja przeprowadzi wtedy wielkie wojskowe manewry Wostok na wschodzie kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ważna decyzja Rosji, chodzi o kosmos! "To może być koszmar"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wojska Putina specjalnie zbombardowały zoo! Zginęły setki zwierząt

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?

Rosja planuje wielkie manewry wojskowe Wostok we wrześniu. Chodzi o zdobycie rezerwistów na front?

Według Mychajło Samusia ćwiczenia te to tylko pretekst dla Władimira Putina, by móc wezwać kilka tysięcy rosyjskich rezerwistów i wysłać ich po manewrach prosto na ukraiński front. "Możliwe, że na te ćwiczenia zostanie wezwanych kilka tysięcy rezerwistów, którzy po przeszkoleniu udadzą się na front. Wydaje się prawdopodobne, że rosyjska armia będzie realizować (podczas manewrów) zadania określone na podstawie doświadczeń wyniesionych z Ukrainy" - mówi ekspert. Jak dodaje, Rosjanie mogą napotkać kłopoty z przeprowadzeniem manewrów, ponieważ wielu żołnierzy ze Wschodniego Okręgu Wojskowego Rosji zginęło właśnie podczas wojny na Ukrainie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosjanie zastrzelili własny śmigłowiec! Niewiarygodny powód

PRZECZYTAJ TAKŻE: Matka osłoniła dziecko własnym ciałem przed rakietami Putina. Zapłaciła straszną cenę

QUIZ. Największe wojny i bitwy w historii. Spróbuj zdobyć chociaż 6 punktów

Pytanie 1 z 10
Wojna stuletnia z XIV i XV wieku to przede wszystkim konflikt między...
Express Biedrzyckiej: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rosjanie są w kryzysie. To nie przerwa operacyjna