Rejs z koronawirusem. Wszyscy byli zaszczepieni, dwóch pasażerów kończy rejs z COVID-19

2021-06-11 22:02 Marta Woźniak
Z Łodzi na Karaiby
Autor: mat.org Z Łodzi na Karaiby

Mimo surowych zasad wejścia na pokład, rejs statkiem Celebrity Millennium skończył się dla dwóch pasażerów zachorowaniem na COVID-19. Cała załoga przed wejściem na pokład, oraz wszyscy dorośli gości, musieli pokazać dokumenty potwierdzające odbycie szczepienia, jednak pod koniec rejsu okazało się, że dwie osoby musiały zostać odizolowane. Powód? Uzyskały pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Firma Royal Caribbean nie organizowała rejsów od marca 2020 roku. CBS Miami podało, że tygodniowa wycieczka z St. Maarten z dodatkowymi przystankami na Arubie, Barbadosie i Curacao statkiem Celebrity Millennium miał 648 pasażerów, a ponad 95 proc. z nich było w pełni zaszczepionych. Dzieci, które nie mogły jeszcze otrzymać szczepień, musiały wykazać ujemny wynik testu na COVID-19.

NIE PRZEGAP Podniebny ślub z dala od koronawirusa. Na pokładzie 160 gości

Według operatora rejsów Royal Caribbean Group statek Celebrity Millennium wypłynął w zeszłym tygodniu z „w pełni zaszczepioną” załogą i dorosłymi gośćmi. Wszyscy goście rejsu byli zobowiązani do okazania dowodu szczepienia i negatywnego testu na COVID-19 w ciągu 72 godzin przed wypłynięciem z St. Maarten w ostatnią sobotę.

Groby aktorów "Rejsu". Film ma już 50 lat

Załoga i goście musieli również przestrzegać „kompleksowych protokołów”, które są zgodne z partnerami docelowymi. Okazuje się jednak, że takie zasady bezpieczeństwa nie wystarczyły. Firma rejsowa z siedzibą w Miami poinformowała w oświadczeniu, że dwóch gości, którzy dzielili pokój na statku, uzyskali wynik pozytywny podczas przeprowadzania wymaganych testów na koniec rejsu. Obaj pasażerowie są bezobjawowi i obecnie znajdują się w izolacji.

W lutym ubiegłego roku jeden z luksusowych wycieczkowców - „Diamond Princess” - stał się ogniskiem koronawirusa SARS-CoV-2. Statek utknął w porcie w Jokohamie po tym, jak kilkoro pacjentów źle się poczuło. Hospitalizowano pasażerów, których w sumie na pokładzie było 3,4 tys. Początkowo mówiono o 10 osobach z objawami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, jednak w sumie zakaziło się 600 osób, a statek utknął w porcie i został objęty kwarantanną. W wyniku tego zmarło 9 osób.

ZOBACZ GALERIĘ Rafał Moszczyński – start rejsu dookoła świata

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze