Pieskow o zakończeniu wojny na Ukrainie

i

Autor: Shutterstock, Telegram Pieskow o zakończeniu wojny na Ukrainie

Rzecznik Kremla: "Wojna może się zakończyć nawet DZISIAJ. Pod jednym warunkiem"

2022-06-28 14:12

"Tak, jak zapewnia nasz prezydent, Władimir Putin, specjalna operacja wojskowa przebiega zgodnie z planem i osiąga swoje cele. Nie mamy żadnej ramy czasowej zakończenia tej operacji" - zapewniał rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, podczas wtorkowej (28 czerwca) konferencji prasowej. Powiedział także, że to od Ukrainy zależy, kiedy skończy się wojna. "To możliwe nawet dzisiaj".

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, w poniedziałkowym (27 czerwca) przemówieniu do przywódców szczytu G7, zapowiedział, że chce zakończenia wojny przed najbliższą zimą i w związku z tym zaapelował o systemy przeciwlotnicze dla Ukrainy oraz dalsze sankcje wobec Rosji. Teraz do jego słów odniósł się rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. Podczas zorganizowanej we wtorek (28 czerwca) konferencji prasowej zaufany człowiek Putina stwierdził, że działania wojenne mogą się skończyć "nawet dziś". "Strona ukraińska może zakończyć to wszystko przed końcem tego dnia" - cytuje go rosyjska agencja informacyjna TASS. Pieskow podał jeden warunek, pod jakim "specjalna operacja wojskowa" - jak Rosjanie nazywają inwazję na Ukrainę - może się skończyć. 

"Wojna skończy się nawet dziś"

"Potrzebny jest jedynie rozkaz złożenia broni przez jednostki nacjonalistyczne, rozkaz złożenia broni przez wojsko ukraińskie; i muszą [władze Ukrainy - przyp. red.] spełnić wszystkie żądania Rosji. Wtedy wszystko się skończy. Wszystko inne to tylko spekulacje ukraińskiej głowy państwa" - powiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Putin pozbył się swojego "pupila". Aleksander Dwornikow był pijakiem i "wydawał śmieszne rozkazy"

Express Biedrzyckiej - Jan Piekło: To początek końca tej wojny. Na Kremlu nie ma już konsekwencji

Zełenski: "Walczymy o naszą wolność"

Pieskow może się przeliczyć, ponieważ Wołodymyr Zełenski wielokrotnie podkreślał, że nie ma możliwości, by Ukraina się poddała. "Walczymy o naszą wolność i naszą ziemię. Walczymy o przyszłość naszych dzieci i wnuków, o ich życie i możliwość zbudowania nowej Ukrainy" - mówił niedawno. Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego.

CZYTAJ TAKŻE: Szokujące odkrycie w Mariupolu. W jednym domu znaleziono ponad sto ciał!

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE