Putin był dzieckiem jak horroru

i

Autor: AP Tajemnicza przeszłość Władimira Putina

Putin był dzieckiem jak z koszmaru? "Był słaby, ale gdy ktoś atakował, wpadał w szał". Wstrząsające relacje kolegów Putina ze szkoły!

2022-06-27 11:27

Podstępny i problematyczny - tymi dwoma słowami najczęściej określają Władimira Putina jego dawni koledzy ze szkolnej ławy. "Nie był najsilniejszy w klasie, ale gdy ktoś go atakował, po prostu wpadał w szał" - opowiadał Wiktor Borisenko, najlepszy przyjaciel Putina z dzieciństwa. Opisał też ze szczegółami tragiczne warunki, w jakich dorastał prezydent Rosji.

Putin w tym roku skończy 70 lat

Władimir Putin w tym roku skończy 70 lat. Jednak zgodnie z relacjami osób, które znały go w dzieciństwie, od zawsze siał postrach i był nieobliczalny. Urodził się 7 października 1952 roku w Leningradzie. Miał starszego brata, jednak Wiktor zmarł w wieku 2 lat. Jak podaje "The Sun", dorastał w brudnym mieszkaniu pełnym karaluchów. Rodzice dyktatora dzielili lokal pozbawiony łazienki i ogrzewania z dwoma innymi rodzinami. Podwórko pełne szczurów stało się miejscem, z którym wiąże się pewna anegdota. Putin często gonił szczury z kijem, jednak pewnego dnia zaatakował go wyjątkowo duży osobnik, Putin jednak go osaczył. We wspomnieniach pisał potem: "Nikt nie powinien być osaczony. Nikogo nie należy postawić w sytuacji, w której nie ma wyjścia". Współcześni historycy odbierają to zdanie jako coś w rodzaju usprawiedliwiania inwazji na Ukrainę. 

Putin: Gdy ktoś go atakował, wpadał w szał

W szkole podstawowej Putin cieszył się bardzo złą reputacją, był "dzieckiem jak z koszmaru". "Był w stanie wdać się w bójkę z każdym. Nie bał się nikogo. Nigdy nie przyszło mu do głowy, że ktoś może być silniejszy od niego i go pokonać. Był słaby, a w walce i tak zwyciężał, bo, gdy ktoś go atakował, wpadał w szał. Drapał go, gryzł, wyrywał mu kępki włosów, walczył do końca" - wspomina jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, Wiktor Borisenko.

CZYTAJ TAKŻE: W Rosji uczą urzędników, jak prawidłowo chwalić Putina. Wyciekły instrukcje!

Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata Bonikowska: Putin może zniknąć

Jako dziecko Putin zapisał się na sztuki walki

W wieku 12 lat Putin przeniósł się do innej szkoły, bo w poprzedniej nikt już nie miał do niego siły. Tam nieco się uspokoił, zapisał się na sztuki walki, a po tym, jak poprawił wyniki w nauce, został członkiem Wszechzwiązkowej Organizacji Pionierskiej, a potem Partii Komunistycznej. Podobno już jako młody człowiek marzył, by dołączyć do KGB. "Od zawsze był podstępny i problematyczny" - podsumowują go dawni znajomi. 

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska koza bohaterką! Poszła na spacer i... wysadziła rosyjskich żołnierzy

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE