USA/ Trzy osoby zginęły, 11 rannych w strzelaninie na ulicy w Filadelfii

i

Autor: Michael Perez/AP Kolejna strzelanina w USA

Strzelanina w Filadelfii. Zginęły trzy młode osoby. Czarna seria w USA!

2022-06-05 19:49

Potworne doniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Na jednej z najbardziej uczęszczanych ulic w Filadelfii doszło do strzelaniny. Sprawcy zabili trzy osoby, 11 innych ranili. "Kiedy to się zaczęło, myślałem, że nigdy się nie skończy" - mówi świadek tragedii. Napastnicy pozostają na wolności. To już szósta masowa strzelanina w USA w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

"Po raz kolejny widzimy bezsensowną stratę życia i osoby ranne w kolejnym strasznym, bezczelnym i nikczemnym akcie przemocy z użyciem broni" – komentował  niedługo po tragedii burmistrz Filadelfii, Jim Kenney. Do strzelaniny doszło na popularnej South Street, przy której znajduje się mnóstwo restauracji, klubów i barów. Dziennik "Philadelphia Inquirer” informuje, że - zgodnie z doniesieniami świadków - pierwsze strzały słychać było w sobotę, około godz. 23.30 lokalnego czasu, czyli o 5.30 w niedzielę czasu polskiego. "Kiedy zaczęła się strzelanina, setki osób spędzały przyjemnie czas na South Street, jak w każdy weekend" - mówił później D.F. Pace, reprezentujący lokalną policję. Mówi się, że było co najmniej dwóch sprawców, na razie jednak ich nie zatrzymano. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli za to dwie sztuki broni półautomatycznej. W wyniku tragedii zginęły trzy osoby - podaje PAP. Więcej w dalszej części tekstu. 

CZYTAJ TAKŻE: Ewakuacja prezydenta Joe Bidena. Nad jego domem wojskowe odrzutowce

Strzelanina w szkole

W wyniku strzelaniny zginęły trzy osoby w wieku od 22 do 34 lat. Rannych zostało 11 osób w wieku 17-69 lat. Wszyscy trafili do szpitali, nie ma informacji na temat ich stanu zdrowia. To już szósta strzelanina w USA w ciągu nieco ponad dwóch tygodni. W miniony czwartek, 2 czerwca trzy osoby zginęły w strzelaninie, do jakiej doszło na parkingu przed kościołem Cornerstone Church na przedmieściach Ames w stanie Iowa. Tego samego dnia dwie osoby zostały zabite podczas pogrzebu na cmentarzu w Racine, w stanie Wisconsin. 

CZYTAJ TAKŻE: To ON będzie następcą Putina? "Jedna z najpotężniejszych osób w Rosji". To potwór!

Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś mierzył do Ciebie z broni?

Dzień wcześniej (1 czerwca) do tragedii doszło w szpitalu w Tulsie w stanie Oklahoma, gdzie napastnik zabił cztery osoby, a kilka ranił. Pod koniec maja w masakrze w szkole w Teksasie śmierć poniosło 21 osób, w tym 19 uczniów i dwie nauczycielki, a wcześniej w Buffalo od kul zginęło 10 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany