Szok w rodzinie królewskiej! Tron króla zaczął znikać. Wyraźnie się zmniejszył

i

Autor: East News Szok w rodzinie królewskiej! Tron króla zaczął znikać. "Wyraźnie się zmniejszył"

Rodzina królewska

Szok w rodzinie królewskiej! Tron króla zaczął znikać! "Wyraźnie się zmniejszył"

2023-03-02 10:30

O zgrozo! W brytyjskiej rodzinie królewskiej znowu dzieją się rzeczy niebywałe. Tym razem konserwatorzy królewskiego tronu, na którym podczas uroczystej koronacji zasiądzie już niebawem Karol III, przekazali hiobowe wieści. Okazuje się, że brytyjski tron zaczął się... kurczyć. Pomiary nie pozostawiają już żadnych wątpliwości.

Tron króla Karola III jest poddawany konserwacji. Okazało się, że królewski mebel jest coraz... mniejszy

Dramat króla Karola III! Koronacja za pasem, a tymczasem jego królewski tron zaczął... znikać. Milimetr po milimetrze. Jak to możliwe?! Nad tym problemem musieli pochylić się najmądrzejsi dworzanie. Jednak pomiary nie pozostawiają już żadnych wątpliwości. Wszystko ujawniła w wywiadzie dla AP, który cytuje PAP, konserwatorka Krista Blessey. Według ekspertki sprawa wyszła na jaw podczas prac konserwacyjnych prowadzonych na 700-letnim tronie koronacyjnym, zwanym tronem św. Edwarda. Okazało się, że przez ostatnich siedemdziesiąt lat skurczył się o kilka milimetrów! Według Kristy Bessey należy za to winić naturalny ruch drewna spowodowany zmianą wilgotności powietrza. Teraz specjalistka przy użyciu gąbek usuwa wszelkie zanieczyszczenia z kurczącego się tronu i konserwuje pozłacane warstwy.

Kiedy odbędzie się koronacja króla Karola III? Podano oficjalny komunikat

"Jest on niezwykle delikatny. Ma skomplikowaną strukturę warstwową, co oznacza, że warstwy złocenia często się łuszczą, więc wiele mojej pracy polega na przyklejaniu tych warstw złocenia z powrotem, upewniając się, że są ono całkowicie zabezpieczone przed koronacją" - powiedziała dla PA Krista Blessey. Ten jakże istotny dla rodziny królewskiej mebel musi być gotowy w ciągu kilkudziesięciu dni! Koronacja zaplanowana została na 6 maja 2023 roku. "Buckingham Palace ma przyjemność poinformować, że koronacja Jego Wysokości Króla odbędzie się w sobotę, 6 maja 2023 roku. Ceremonia koronacyjna odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w Londynie, mszę będzie koncelebrował Arcybiskup Canterbury - głosi oficjalne oświadczenie Pałacu Buckingham.

Sonda
Czy Karol będzie dobrym królem?

QUIZ. Największe skandale w rodzinach królewskich! Pamiętasz wszystkie? Test tylko dla prawdziwych znawców

Pytanie 1 z 10
Król Karol III jako książę Karol romansował z Camillą, która dziś jest królową małżonką. Pewien członek królewskiego rodu miał romans z inną Camillą - La Camillą z zespołu Army of Lovers znaną z wielkiego biustu. Kto to był?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany