ZAMACH w Sztokholmie: Ciężarówka WJECHAŁA W LUDZI. 4 osoby zginęły, wielu rannych

2017-04-07 18:37

W centrum Sztokholmu ciężarówka wjechała w tłum ludzi, a zatrzymała się wjeżdżając w dom towarowy. Służby potwierdziły, że zginęły 4 osoby, jest równiez wielu rannych. Reporter szwedzkiego radia, który był świadkiem zdarzenia powiedział, że w miejscu jest totalny chaos. Od reszty świata odcięte jest całe centrum miasta. Policja nie potowierdziła oficjalnie tej informacji, jednak wszystko wskazuje, że był to atak terrorystyczny. Ciężarówka kilkanaście minut przed godziną 15:00 została skradziona.

Tragedia w Szwecji! W Sztokholmie ciężarówka wjechała w ludzi na ulicy w centrum miasta. Szwedzka policja informuje o wielu rannych i co najmniej 4 ofiarach śmiertelnych. Z informacji szwedzkiego radia wynika, że ciężarówka, która najpierw zjechała na chodnik, a następnie wbiła się w jeden z domów handlowych, należała do z firmy Spendrups i została skradziona. Pojawiły się również informacje o strzelaninie w innej części miasta, jednak nie zostały one potwierdzone. Nie ma również oficjalnego potwierdzenia, że tragedia w centrum Sztokholmu to zamach terrorystyczny. Premier Szwecji w krótkim komunikacie stwierdziła lakonicznie, że "wszystko wskazuje na to, że padliśmy ofiarą terrorystów".

Kim był sprawca zamachu w Szwecji? Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscowości Marsta na północ od Sztokholmu, znajdującej się w granicach stołecznej aglomeracji.

Przypomnijmy, że wcześniej były już przypadki, że rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi. W grudniu na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie doszło do zamachu terrorystycznego. Napastnik ciężarówką rozjeżdżał ludzi, w ataku zginął też Polak, który był kierowcą porwanej przez terrorystę ciężarówki. Wcześniej, w lipcu w Nicei doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy zamachowiec wjechał w ludzi na promenadzie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki