Tajemniczy obiekt widziany na niebie. Nocą zrobiło się jasno jak w dzień

i

Autor: TWITTER

Jest nagranie!

Tajemniczy obiekt widziany na niebie. "Nocą zrobiło się jasno jak w dzień"

2023-09-04 10:21

Niezwykłe zjawisko na wieczornym niebie. Media społecznościowe zalały nagrania, na których widać wyjątkowy spektakl, jaki trwał w sobotę, 2 września, w Turcji. Wieczorem nad miastem Erzurum na wschodzie kraju pojawił się rozświetlony obiekt, który na kilka chwil rozjaśnił niebo tak, jakby był środek dnia, a nie wieczór. Oszałamiające widowisko ma swoje wyjaśnienie.

Wideo, które błyskawicznie rozeszło się po mediach społecznościowych i jest już znane na cały świat, nakręcił przypadkiem niejaki Onur Kaçmaz, który w sobotę (2 września) wieczorem był z dziećmi w parku w mieście Erzurum na wschodzie Turcji. Mężczyzna chciał nagrać swojego synka, bawiącego się świetlnym balonem, gdy nagle na niebie nad nim zaczął się prawdziwy spektakl. Zrobiło się niezwykle jasno, niemal jak za dnia, a na niebie pokazał się tajemniczy obiekt wybuchający najpierw zielonym światłem, potem nieco jaśniejszym, aż w końcu zgasł i wszystko wróciło do normy. 

Turcja. Wieczorne niebo jasne jak za dnia

Obiektem, który narobił tyle zamieszania, był meteor. Meteory to świetlne zjawiska powstające podczas przelotu przez atmosferę drobin skalnych z przestrzeni kosmicznej, zwanych meteoroidami. Wyjątkowo jasne meteory zwane są bolidami, a jeśli skała, która wleciała w atmosferę, zdołała przetrwać i dotrzeć do powierzchni Ziemi, mamy do czynienia z meteorytem. 

Rój Perseidów za nami. Co się wydarzyło w Turcji?

Niezwykłe zjawisko, widoczne na tureckim niebie w weekend miało miejsce parę tygodni po tym, jak zakończył się tegoroczny rój Perseidów (potocznie nazywany rojem spadających gwiazd), który był aktywny między 17 lipca a 24 sierpnia, a swój szczyt osiągnął w nocy z 12 na13 sierpnia.

Sonda
Lubisz obserwować zjawiska na niebie?
Tajemnicze światła na niebie w Warszawie. Mieszkańcy byli w szoku! Co to jest?!