Wojska USA będą w Europie za DWA DNI?! Co zrobi Władimir Putin?

2022-01-25 13:00
Władimir Putin
Autor: AP Władimir Putin

Amerykańskie wojska szybkiego reagowania znajdą się w Europie w ciągu 72 godzin - podała wczoraj lokalna telewizja WRAL z Karoliny Północnej. Oznaczałoby to, że licząc od chwili obecnej, byłyby na miejscu w ciągu mniej więcej dwóch dni. Chodzi o żołnierzy elitarnej 82. dywizji powietrznodesantowej z Fort Bragg. Pentagon oficjalnie niczego nie potwierdza.

Amerykanie wyślą do Europy dodatkowe wojska już za dwa dni?! Takie wnioski można wyciągnąć z informacji, które podała wczoraj lokalna telewizja WRAL z Karoliny Północnej. Zgodnie z doniesieniami amerykańskich dziennikarzy wojska szybkiego reagowania znajdą się w Europie w ciągu 72 godzin. Oznaczałoby to, że licząc od chwili obecnej byłyby na miejscu w ciągu mniej więcej dwóch dni. Chodzi o żołnierzy elitarnej 82. dywizji powietrznodesantowej z Fort Bragg, którzy brali udział m.in. w ewakuacji Kabulu. Pentagon oficjalnie niczego nie potwierdza. Możliwe, że ostateczna decyzja o wysłaniu sił szybkiego reagowania do Europy jeszcze nie zapadła. Wcześniej jednak rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że 8,5 tys. żołnierzy przebywających w bazach na terenie Stanów Zjednoczonych zostanie postawionych w stan podwyższonej gotowości.

NIE PRZEGAP: Rosja zaatakuje od Białorusi? Wojsko pilnuje CZARNOBYLA!

NIE PRZEGAP: Rosyjskie wojska u wybrzeży IRLANDII! Putin potwierdza działania

Sonda
Czy niebawem wybuchnie wojna?

Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie trafią żołnierze elitarnej amerykańskiej jednostki. Tymczasem rośnie napięcie wokół Ukrainy. Wywiad amerykański obawia się rychłej inwazji i nawet zajęcia Kijowa, wywiad brytyjski utrzymuje, że Putin chce uniknąć długiej, wyniszczającej wojny i zamierza urządzić na Ukrainie pucz przy pomocy "zielonych ludzików", ustanawiając własny marionetkowy rząd.

NIE PRZEGAP: Rosja wyłączy wszystkim INTERNET?! Szef brytyjskich sił zbrojnych ostrzega

NIE PRZEGAP: Rosyjska inwazja na Ukrainę "nieunikniona". Putin wyłączy PRĄD?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet punktów możliwy tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Od niedawna najdłuższym tunelem w Polsce jest ten biegnący pod warszawskim Ursynowem. Wcześniej najdłuższy był tunel w...
Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław Różański: Konflikt totalny nie jest Rosji na rękę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE