Rosja wyłączy wszystkim INTERNET?! Szef brytyjskich sił zbrojnych ostrzega

2022-01-11 7:50
Rosja wyłączy wszystkim internet?!Brytyjski admirał ostrzega
Autor: SHUTTERSTOCK, AP Rosja wyłączy wszystkim internet?!Brytyjski admirał ostrzega

To nie bomba atomowa, ale nożyce hydrauliczne są największym zagrożeniem dla świata! Nowy szef brytyjskich sił zbrojnych, admirał Tony Radakin (57 l.), ostrzega - 97 proc. światowej komunikacji odbywa się przy pomocy podwodnych kabli, a Rosja może je poprzecinać z użyciem łodzi podwodnych, powodując globalny kataklizm. "Potencjalnie mogłoby to zostać uznane za akt wojny" - mówi Radakin dla "The Times".

Co by się stało, gdyby nagle zniknęła nowoczesna technologia, pozostawiając nas z chwili na chwilę bez takich jak obecnie możliwości komunikacji? Być może część osób pomyślała teraz: "I bardzo dobrze, wszyscy odpoczniemy od Facebooka i Instagrama". Ale zostalibyśmy też z kompletnym paraliżem administracji, transportu, służby zdrowia i gospodarki, co doprowadziłoby do globalnej katastrofy. Jesteśmy uzależnieni od naszej technologii i wystarczyłoby nam ją zabrać, byśmy stali się całkiem bezradni. Nietrudno domyślić się, że w tej sytuacji współczesna wojna mogłaby rozegrać się głęboko pod powierzchnią mórz i oceanów. Bo właśnie tam znajdują się kable odpowiedzialne za 97 proc. światowej komunikacji. Wystarczy je zniszczyć, by doprowadzić do kataklizmu. Zdaniem nowego szefa brytyjskich sił zbrojnych, admirała Tony'ego Radakina (57 l.), takie działania może rozważać teraz Rosja. Jak ostrzega wojskowy w wywiadzie dla "The Times", armia Putina może poprzecinać podwodne kable używając łodzi podwodnych i specjalnych nożyc hydraulicznych, powodując globalny kataklizm.

NIE PRZEGAP: Przewodniczący Parlamentu Europejskiego NIE ŻYJE! Taka może być przyczyna śmierci

NIE PRZEGAP: Rosja zaatakuje Ukrainę? Wiadomo już, co zrobią Stany Zjednoczone

Sonda
Czy niebawem wybuchnie wojna?

"Potencjalnie mogłoby to zostać uznane za akt wojny" - mówi Radakin. Czy to tylko gdybanie? Niestety nie. Jak dodaje admirał, w ostatnich dwudziestu latach aktywność rosyjskich łodzi podwodnych gwałtownie wzrosła, a to coraz bardziej niepokoi służby USA czy Wielkiej Brytanii. Podejrzany wydaje się zwłaszcza okręt podwodny Yantar, oficjalnie rosyjska jednostka badawcza. Na szczęście w tym wszystkim są i dobre wiadomości. Poprzecinanie podwodnych kabli to nie taka prosta sprawa. Są wyjątkowo dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. Czy jednak to wystarczy?

NIE PRZEGAP: Groźne wirusy uciekły z laboratorium w Kazachstanie?! Jest komentarz władz

NIE PRZEGAP: NOWA mutacja koronawirusa! DELTOKRON to połączenie Delty i Omikrona

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ledwie1 osoba na 10 zdobędzie komplet. Może to właśnie ty?

Pytanie 1 z 10
W którym państwie przez lata rządził Enver Hoxha?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Putina, Rosji i Ukrainy w 2022 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE