NOWA mutacja koronawirusa! DELTOKRON to połączenie Delty i Omikrona

2022-01-09 9:00
Delta i Omikron JEDNOCZEŚNIE! Coraz więcej podwojnych zakażeń Covid-19
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Delta i Omikron JEDNOCZEŚNIE! Coraz więcej podwojnych zakażeń Covid-19

Delta i Omikron połączyły siły! Naukowcy potwierdzają odkrycie jeszcze nowszej odmiany koronawirusa. To Deltokron, który łączy w sobie cechy dwóch poprzednich wariantów Covid-19. Pierwsze przypadki wykryto na Cyprze! Czym charakteryzuje się wariant koronawirusa Deltokron? Wiemy, u kogo najczęściej występuje!

Naukowcy wykryli jeszcze nowszy wariant koronawirusa! Dopiero co pojawił się wariant Omikron, wyjątkowo zaraźliwy, a potem mutacja IHU. Ale to oczywiście nie jest jeszcze koniec. Jak poinformował w sobotę "Bloomberg News", badacze potwierdzają odkrycie jeszcze nowszej odmiany koronawirusa. To Deltokron, który łączy w sobie cechy dwóch poprzednich wariantów Covid-19. Pierwsze przypadki wykryto na Cyprze. Nazwę Deltokron podał profesor Leondios Kostrikis z Uniwersytetu Cypru. Czym charakteryzuje się wariant koronawirusa Deltokron? Okazuje się, że w sensie genetycznym jest to Delta, jednak posiadająca aż dziesięć cech mutacji charakterystycznych dla Omikrona. Na Cyprze wykryto już 25 przypadków zakażeń Deltokronem. Wiadomo, u kogo najczęściej występuje ta odmiana. Otóż większość przypadków zakażeń wariatem koronawirusa Deltokron wykryto u osób, które były hospitalizowane z powodu zakażenia Covid-19.

NIE PRZEGAP: Niedługo KONIEC pandemii koronawirusa? Naukowcy dali nadzieję

NIE PRZEGAP: Strzelali do ludzi na oślep! Wojna z cywilami w Kazachstanie

Sonda
Kiedy skończy się pandemia?

Prof. Leondios Kostrikis podkreśla, że jest jeszcze za wcześnie na ocenę, na ile niebezpieczny jest Deltokron. Czy mnożenie się kolejnych mutacji Covid-19 oznacza, że nie mamy szans zatrzymać pandemii? Opinie naukowcow w tej sprawie są bardzo różne. Profesor Uniwersytetu Medycznego Emory, Amerykanin Carlos del Rio powiedział, że tempo zakażeń może przynieść efekt odporności stadnej. Z kolei włoska wirusolog Ilaria Capua oceniła w „Corriere della Sera”, że nowe warianty sprawią, iż pandemia potrwa setki lat. “Jesteśmy niestety na początku makrocyklu, który może trwać setki lat” - oceniła.

NIE PRZEGAP: Wielkie upokorzenie brytyjskiego księcia! Królowa odcięła go od pieniędzy

NIE PRZEGAP: Britney Spears CAŁKIEM NAGO! Pokazała wszystko, fani w szoku

QUIZ: Życie w PRL-u. Puste sklepy i kartki na zakupy. Pamiętacie?

Pytanie 1 z 10
W stanie wojennym Polacy poznali herbatę Earl Grey, przysyłaną z Zachodu w charytatywnych paczkach. Aby osiągnąć podobny efekt, dodawali potem do zwykłej herbaty Madras:
Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE