Groźne wirusy uciekły z laboratorium w Kazachstanie?! Jest komentarz władz

2022-01-10 6:37
Strzelają do wszystkich na oślep! Wojna z cywilami w Kazachstanie
Autor: AP Strzelają do wszystkich na oślep! Wojna z cywilami w Kazachstanie

Czy to tylko plotki podsycane przez Rosję, a może prawdziwe zagrożenie?! W mediach społecznościowych od kilku dni aż wrze od pogłosek o tym, że podczas burzliwych i krwawych protestów w Kazachstanie z tamtejszego laboratorium uciekła lub została wykradziona niezidentyfikowana broń biologiczna. Władze zdecydowały się już na komentarz.

Podczas protestów w Kazachstanie panował kompletny chaos. Protestujący podpalali budynki rządowe, domagając się ustąpienia włądz i redukcji cen gazu, które wzrosły dwukrotnie. Do tego bandyci i prowokatorzy rabowali sklepy, podpalali samochody. W końcu władze wydały rozkaz strzelania do wszystkich, którzy się nie poddadzą. W efekcie zginęły 164 osoby, przynajmniej według kazachskich władz. Prezydent Tokajew twierdzi, że "sytuacja jest opanowana". Ale co będzie teraz? Zrujnowane gmachy, puste półki sklepowe i niepewna przyszłość z rosyjskimi wojskami w kraju to nie jedyne problemy. Pojawiły się też szokujące plotki na temat możliwości wybuchu groźnej epidemii. Po mediach społecznościowych powtórzyła je rosyjska agencja TASS. Od kilku dni w internecie aż wrze od pogłosek o tym, że podczas burzliwych i krwawych protestów w Kazachstanie z tamtejszego laboratorium uciekła lub została wykradziona niezidentyfikowana broń biologiczna.

NIE PRZEGAP: Strzelali do ludzi na oślep! Wojna z cywilami w Kazachstanie

NIE PRZEGAP: Rosja zaatakuje Ukrainę? Wiadomo już, co zrobią Stany Zjednoczone

Sonda
Brałeś kiedyś udział w jakichś ulicznych protestach?

Wśród panującego chaosu protestujący mieli wedrzeć się do instytutu, gdzie prowadzono prace nad groźnymi patogenami. Potem kręcili się tam ludzie w charakterystycznych kombinezonach ochronnych. Władze kazachskie wszystkiemu zaprzeczają. Podejrzane laboratorium znajduje się w Ałmaty, gdzie protesty były najbardziej burzliwe. Już wcześniej instytucja ta stawała się kilkukrotnie przedmiotem plotek. Laboratorium miał ufundować Pentagon, by prowadzić prace badawcze nad patogenami we współpracy z byłymi republikami radzieckimi. Władze Kazachstanu utrzymują, że nie ma tam broni biologicznej.

NIE PRZEGAP: NOWA mutacja koronawirusa! DELTOKRON to połączenie Delty i Omikrona

NIE PRZEGAP: Niedługo KONIEC pandemii koronawirusa? Naukowcy dali nadzieję

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ledwie1 osoba na 10 zdobędzie komplet. Może to właśnie ty?

Pytanie 1 z 10
W którym państwie przez lata rządził Enver Hoxha?
Warszawa walczy z mutacją DELTA sprzętem za milion! Tak wygląda laboratorium WSSE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE