Sprzęt AGD trafił do potrzebujących z Bielska-Białej Świetlna Stolica Polski z nagrodami

2020-02-12 8:23

Kilkadziesiąt lodówek, pralek, zmywarek, a także mniejszy sprzęt AGD o łącznej wartości 50 tys. zł trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców Bielska-Białej. To nagrody za zwycięstwo w plebiscycie „Świeć się z Energą” – Bielsko-Biała została w nim tegoroczną „Świetlną stolicą Polski”.

Uroczyste przekazanie nagród odbyło się w bielskim ratuszu. Stąd sprzęt trafił do osób, które ze względu na ciężką sytuację materialną najbardziej potrzebują rzeczowego wsparcia. W podziękowaniu dla mieszkańców Bielska za mobilizację i regularne oddawanie głosów władze miasta zorganizowały na rynku koncert pt. „Dumni z BB”. 

– Dziękuję wszystkim, którzy na nas głosowali za olbrzymie zaangażowanie. Zdobyliśmy ponad 14 tys. głosów! Przechodzimy do historii jako pierwsze miasto w Polsce, które zwyciężyło w konkursie „Świeć się z Energą” po raz trzeci – dziękował ze sceny podczas uroczystości Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

W 11. edycji „Świeć Się z Energą” udział wzięło aż 175 miejscowości, które rywalizowały najpierw na etapie regionalnym. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Bielsko-Biała już otrzymało nagrody o wartości 50 tys. zł, natomiast do każdego z pozostałych piętnastu finalistów wkrótce powędruje energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. zł. Łączna wartość pomocy ufundowanej przez Grupę Energa w 11 edycjach zabawy przekroczyła milion złotych!

– Wspieranie społeczności lokalnych stanowi dla Grupy Energa element realizowanej przez koncern społecznej odpowiedzialności. W ramach akcji „Świeć się z Energą” umacniamy nasze więzi z mieszkańcami miast rozsianych po całej Polsce – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA.

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl.

 

Świeć Się z Energą

i

Autor: Materiały Prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki