ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ. Wybieramy najpiękniej oświetlone miasto w Polsce

2019-12-06 8:24 Świeć Się z Energą
ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ. Wybieramy najpiękniej oświetlone miasto w Polsce
Autor: media.energa.pl Rzeszów- Świetlna Stolica Polski 2010 r.

Idą święta! Ulice i place naszych miast rozbłysły tysiącem kolorowych światełek. Blask rozjaśnił okolice. Jakie miasto najpiękniej świeci się w tym roku? Już wkrótce się dowiemy. Rusza bowiem 11. edycja akcji „Świeć się z Energą”. Wybierzemy Świetlną Stolicę Polski i, jak co roku, dzięki Grupie Energa do osób potrzebujących trafi energooszczędny sprzęt o wartości 200 tys. zł.

„Świeć się z Energą” to wyjątkowa akcja – doskonała zabawa dla internautów i fotografów-amatorów, ale także wielkie przedsięwzięcie charytatywne.

Promocja dla Twojego miasta

Dzięki plebiscytowi „Świeć się z Energą” na nowo poznajemy nasz kraj. Mamy ochotę wybrać się w podróż, by podziwiać nie tyle kamieniczki, ulice i parki czy zwiedzać lokalne muzea, ale po to, by nacieszyć oczy świątecznymi rozświetlonymi dekoracjami. Zapominamy o plusze i szarości tej pory roku, a w nasze serca wkracza radość!

Ta akcja jednoczy mieszkańców

„Świeć się  z Energą” pobudza też lokalny patriotyzm – na nowo odkrywamy rodzinne strony i dostrzegamy ich urodę. Zachęcamy znajomych do działania. Czujemy, że razem z innymi mieszkańcami stanowimy jeden zwarty zespół –wszyscy głosujemy na nasze miasto, bo chcemy, by wygrało w ogólnopolskim plebiscycie. Jesteśmy z niego dumni!

Gratka dla fotografów-amatorów

Równolegle do Plebiscytu Miast odbywa się konkurs fotograficzny. Mogą w nim brać udział wszystkie osoby, które lubią robić zdjęcia podczas świąt. Fotografują swoją rodzinę, miasto, świąteczne iluminacje i dekoracje. Do wygrania fantastyczne nagrody!

Mistrz województwa i całej Polski

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i ogólnopolski. Internauci głosują oglądając zdjęcia miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 tys. zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” - trafia pomoc o wartości 10 tys. zł.

Sprzęt wartości miliona głosów

Akcja „Świeć się z Energą” cieszy się ogromną popularnością. Każdego roku internauci oddają tysiące głosów w plebiscycie, a nagrodzone miasta otrzymują wysokiej klasy energooszczędny sprzęt AGD. Te produkty to wielkie wsparcie dla ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. W tym roku charytatywne wsparcie od Grupy Energa, w ramach 11 lat akcji, przekroczy ponad milion złotych! Energooszczędne urządzenia trafiły do dziesiątek placówek wspierających osoby najbardziej potrzebujące m.in. do domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej oraz bezpośrednio do setek rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przekazany przez Energę sprzęt ułatwia ludziom codzienne życie, pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz wody oraz przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne. Warto też nieść pomoc drugiemu człowiekowi, a świąteczny czas skłania nas do refleksji i zachęca do czynienia dobra.

Kto wygra w tym roku?

W ubiegłym roku internauci zdecydowali, że najpiękniejsze iluminacje rozświetliły Sędziszów Małopolski. Wciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały także: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy) i Zamość (dwa razy).

Głosuj na swoje miasto i wesprzyj potrzebujących

Już ruszył konkurs na najpiękniejszą miejską iluminację! Duże miasta i małe miejscowości - każdy ma szansę zostać Świetlną Stolicą Polski! Biorąc udział w plebiscycie i głosując na Świetlną Stolicę Polski nie tylko promujemy swoje miasto, ale także pomagamy najbardziej potrzebującym sąsiadom. Głos można oddać na stronie SwiecSie.pl.

1. Zgłośmy nasze miasto!

Już ruszył plebiscyt „Świeć się z Energą”. Sprawdźmy, czy na liście miast rywalizujących o tytuł Świetlnej Stolicy Polski jest nasze miasto. Jeśli tak, możemy na nie głosować od 11 grudnia do 2 stycznia 2020 r. Jeśli nie, trzeba je jak najszybciej zgłosić! Możemy zgłaszać miasta do 2 stycznia 2020 r., ale im wcześniej to zrobimy, tym większa szansa na dużą liczbę głosów. Jak to zrobić? Wysyłamy zdjęcie świątecznych dekoracji świetlnych, które zdobią nasze miasto za pomocą formularza na stronie SwiecSie.pl w kategorii Moje Miasto. A teraz musimy zmobilizować jak największą liczbę znajomych, rodziny, sąsiadów i mieszkańców miasta, by oddawali głos w plebiscycie. Nie czekaj i zgłoś miejsce, które jest bliskie Twojemu sercu.

2. Mistrzowie województw

Etap wojewódzki kończy się 2 stycznia 2020 r. 7 stycznia, po zliczeniu głosów, poznamy mistrzów 16 województw. Do każdego z finalistów – „mistrza województwa” – trafi energooszczędny sprzęt AGD dla najbardziej potrzebujących o łącznej wartości 10 tys. zł.

3. Świetlna Stolica Polski

Zwycięzcy wojewódzcy staną w szranki o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa od 7 do 15 stycznia.

4. Pomoc dla potrzebujących

Zwycięskie miasto zgarnie główną nagrodę: urządzenia AGD dla potrzebujących mieszkańców. Łączna wartość pomocy ufundowanej przez Grupę Energa dla zwycięzcy plebiscytu to aż 50 tys. zł!

Fotografujesz? Ty też zgarnij nagrody!

Świeć się z Energą” to nie tylko plebiscyt wyłaniający Świetlną Stolicę Polski, ale także konkurs fotograficzny

Lubisz fotografować w święta Bożego Narodzenia? Błyszczące ozdoby, światełka, kolory, śnieg, szczęśliwe twarze bliskich, radość dzieciaków? Weź udział w konkursie fotograficznym na stronie SwiecSie.pl! Pokaż wszystkim swoje dzieło i zawalcz o nagrody. Możesz rywalizować w kilku kategoriach tematycznych:

  • Moje Miasto,
  • Mój Dom,
  • Moi Bliscy,
  • Moja Iluminacja,
  • Moja Ulubiona Szopka.

W konkursie tym liczy się przede wszystkim kreatywność i umiejętność uchwycenia w kadrze momentów oddających magię Świąt oraz bożonarodzeniową atmosferę

6 grudnia do 15 stycznia. Ale podobnie jak w przypadku Świetlnej Stolicy Polski, im wcześniej to zrobimy, tym większa szansa na zwycięstwo! Zwycięzców wyłonią internauci oraz jury. W konkursie internetowym na każdym stopniu podium stanie po 16 osób. Pierwsze miejsca otrzymają bon o wartości 300 zł, który można zrealizować w internetowym sklepie: sklep.energa.pl. Drugie miejsca otrzymają bon o wartości 200 zł i miejsca trzecie – bon o wartości 100 zł. Swoje nagrody przyzna także jury – na zwycięzcę Grand Prix czeka bon o wartości 3 tys. zł. Pięciu zwycięzców z każdej kategorii tematycznej (II miejsce) otrzyma bony o wartości 1 tys. zł. Dla 25 osób, które zajmą miejsce III (po 5 w każdej kategorii) przygotowano bony o wartości 500 zł.

Pomoc warta 50 tys. zł trafiła do Sędziszowa

Sędziszów Małopolski (woj. podkarpackie) podbił w ubiegłym roku serca internautów swoją świąteczną iluminacją. Na zwycięskie miasto oddano aż 7340 głosów, dzięki temu Sędziszów pokonał 15 konkurentów z całej Polski i zdobył nagrodę główną: pomoc wartą 50 tys. zł.

tą 50 tys. zł. Na iluminację miasta złożyły się dwie dziesięciometrowe choinki, na których zawisło w sumie aż 18 tys. światełek! Na Rynku stanęła świetlna bańka, a drzewa przycięte w kształcie kul ozdobiono światełkami. Iluminacje zdobiły również główne ulice: 3 Maja i Jana Pawła II. W regionalnym etapie Plebiscytu Miast wzięło udział 159 miejscowości. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Zwyciężył Sędziszów Małopolski, zdobywając 7340 głosów. Kolejne miejsca zajęły Katowice i Łomża. Poza podium znalazły się odpowiednio w ostatecznej klasyfikacji: Wejherowo, Ostrów Wielkopolski, Nysa, Wschowa, Radom, Toruń, Kielce, Wrocław, Łódź, Kraków, Świnoujście, Zamość i Mrągowo.

Za nami 10 edycji! Te miasta już wygrywały

 

Świeć Się z Energą
Autor: Materiały Prasowe Link: https://swiecsie.se.pl/