Akcja policji na drogach Dolnego Śląska! Co będą sprawdzać?

2019-08-14 9:05 GE
Akcja policji na Dolnym Śląsku
Autor: Policja Dolnośląska Akcja policji na Dolnym Śląsku

W środę, 14 sierpnia, w całej Polsce prowadzone będą wzmożone kontrole drogowe. Do akcji przyłączy się również policja z Dolnego Śląska. Na celowniku policjantów będą kierowcy przekraczający prędkość.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń - informuje policja, która 14 sierpnia przeprowadzi ogólnopolską akcję "Prędkość".

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości i będą ją rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Apelują również o rozsądek i wzmożoną czujność za kierownicą, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.