Ekologiczni piraci z Przylądka Nadziei! Taki plac zabaw powstał we Wrocławiu! [ZDJĘCIA]

2019-09-12 8:38 Justyna Bortnik

Dzieci z kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu mają nowe miejsce do zabawy. Poprzedni plac zabaw został zmodernizowany - w jego miejsce stanęła "Zatoka Ekopiratów".

Dzieci z Przylądka Nadziei mają nowe miejsce do zabawy i aktywności fizycznej . Dotychczasowy plac zabaw został zmodernizowany - powstała tam "Zatoka Ekopiratów".

Polecany artykuł: Morderstwo 10-letniej Kristiny. Sąd przedłużył areszt dla Jakuba A.

Zainstalowano tam 26 paneli fotowoltaicznych i czujnik antysmogowy, ale to nie wszystkie eko-elementy. - Nad całym placem zabaw zbudowana została ażurowa konstrukcja, na której został zasadzony bluszcz. Bluszcz to roślina antysmogowa, która czyści powietrze, pochłania pył, a oprócz tego daje cień - opowiada Bartek Dwornik z Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Dzieci będą miały nie mało atrakcji. - Są huśtawki, jest zjeżdżalnia, jest karuzela, jest mini ścianka wspinaczkowa, taki małpi gaj z mostkiem, po którym można sobie chodzić i ćwiczyć równowagę, jest tablica do rysowania - dodaje Dwornik.

Z "Zatoki Ekopiratów" będą korzystać zarówno dzieci z Przylądka Nadziei, jak i z klinicznego szpitala przy Borowskiej.

Całkowity koszt inwestycji to 270 tysięcy złotych z czego 140 tysięcy to wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Czytaj także: Przylądek Nadziei w walce z agresywnym rakiem! Immunoterapia pomoże dzieciom z neuroblastomą