Jak poradzić sobie z korkami we Wrocławiu? Akcja Miasto ma pomysł na ich zmniejszenie! [AUDIO]

2019-12-05 7:52 Patrycja Nawrocka
Akcja Miasto Wrocław
Autor: Patrycja Nawrocka

Stowarzyszenie "Akcja Miasto" ma pomysł na zmniejszenie korków we Wrocławiu, a te, w związku z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, są coraz większe. Ratunkiem ma być kolej miejska i częstsze kursy z Dworca Głównego do Leśnicy. Wniosek trafił do prezydenta Wrocławia i prezesa MPK.

- Proponujemy, by pociąg z Leśnicy przez Żerniki, Nowy Dwór i Muchobór kursował co 20 minut. Takie rozwiązanie to znakomita alternatywa dla wszystkich, którzy mieszkają na zachodzie miasta i dziś stoją w korkach na Strzegomskiej - mówi Jakub nowotarski, prezes Akcji Miasto Wrocław.

Aktywiści chcą, aby pociągi kursowały częściej, dlatego proponują prezydentowi Jackowi Sutrykowi projekt pilotażowy i rozwinięcie linii z Leśnicy na Dworzec Główny. Zamieszanie komunikacyjne spowodowane budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór może być pretekstem do wypróbowania takiego rozwiązania. Dziś tą trasą przejeżdża 25 pociągów dziennie, według działaczy miejskich brakuje jeszcze 30.

Czytaj także: Nowa szkoła we Wrocławiu. Ponad tysiąc uczniów i przedszkolaków trafi do nowej placówki

- Obliczyliśmy potencjalne koszty, są porównywalne do utrzymania linii tramwajowej nr 10 - mówi Jakub Nowotarski.

Wniosek został złożony u prezydenta Wrocławia i prezesa MPK. Jeśli miasto zdecyduje się np. na wzięcie dodatkowego taboru w leasing, pociąg z Leśnicy mógłby jeździć częściej już na początku przyszłego roku.

Zobacz też: Mężczyzna nagabuje kobiety we wrocławskich tramwajach. Policja nie może nic zrobić!

Wiecej o pomyśle Akcji Miasto w materiale reporterki radia ESKA Patrycji Nawrockiej: