Koronawirus POKONANY! Wyleczony mężczyzna wyszedł ze szpitala we Wrocławiu!

2020-03-25 15:34 AT
Koronawirus POKONANY! Wyleczony mężczyzna wyszedł ze szpitala we Wrocławiu!
Autor: pixabay.com Pacjent po 12-dniowym pobycie w szpitalu został wypisany do domu

66-letni mężczyzna, u którego wykryto zakażenie koronawirusem został wyleczony i wypisany ze szpitala. Pacjent przebywał we wrocławskiej lecznicy znajdującej się przy ulicy Koszarowej. To pierwszy przypadek pozytywnego zakończenia kuracji choroby COVID-19 na Dolnym Śląsku.

Jak informuje lokalna Gazeta Wyborcza, 66-letni mężczyzna zakażony koronawirusem we wtorek (24 marca) opuścił szpital przy ulicy Koszarowej. Przebywał tam przez 12 dni i po tym czasie wyniki badań przeprowadzonych na wymazach pobranych od pacjenta dały wynik negatywny. Oznacza to, że w organizmie 66-latka nie wykryto wirusa SARS-CoV-19. To pierwszy chory z Dolnego Śląska wyleczony podczas tegorocznej epidemii. 

- 66-latek miał koronawirusa, ale po kolejnym wymazie wynik w teście wyszedł negatywny. Mężczyzna jest zdrowy, trochę gorączkował, ale szybko doszedł do siebie - powiedziała Gazecie Wyborczej Urszula Małecka, rzecznik prasowa szpitala przy ul. Koszarowej.

We Wrocławiu eksperymentalną terapię leczenia koronawirusa prowadzi prof. Krzysztof Simon. Polega ona na podawaniu pacjentom 33 zmieszanych leków w różnych sytuacjach. Wśród nich znalazły się medykamenty stosowane między innymi przy zakażeniu wirusem HIV, czy malarii. Wbrew pojawiającym się wcześniej nieoficjalnym informacjom, wyleczony pacjent nie był poddawany tej kuracji.

– Na dzisiaj mogę powiedzieć, że działa: nikt z pacjentów, którzy je dostają, nie umarł ani nie wykazuje pogorszenia. To droga terapia, nie wiem czy jest idealna, ale jest jakaś. Nawet gorsza decyzja jest lepsza niż nie podawanie niczego i czekanie "jak to będzie" - powiedział ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu przy ul. Koszarowej.

Pomoc finansowa podczas epidemii. Ekspert radzi. [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.