Koronawirus. Rośnie liczba zachorowań na Dolnym Śląsku. 8 nowych przypadków!

2020-03-24 14:42 mar
Koronawirus, wirus, zdjęcie ilustracyjne, epidemia
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Koronawirus, wirus, zdjęcie ilustracyjne, epidemia

Liczba osób zakażonych koronawirusem cały czas rośnie. Na Dolnym Śląsku potwierdzono już 109 takich przypadków. O ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało we wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia. Trzy osoby są hospitalizowane we Wrocławiu, a pozostałe 5 osób poddane zostało kwarantannie domowej.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. 3 osoby są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu, a pozostałe objęte zostały kwarantanną domową. Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim wzrosła do 109.

Do wtorku (24 marca) na Dolnym Śląsku potwierdzono 109 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie spośród zakażonych osób zmarły. W dolnośląskich szpitalach na wyniki testów na koronawirusa oczekuje obecnie ok. 90 osób. Ponadto 3502 osoby objęte zostały kwarantanną lub izolacją, a 2776 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego (24 marca):
liczba osób, u których potwierdzono koronawirusa - 101
liczba osób zmarłych - 2
liczba osób hospitalizowanych - 87
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 3502
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 2776

Aktualna sytuacja w szpitalach na Dolnym Śląsku (24 marca):

Wrocław
W szpitalu przy ul. Koszarowej hospitalizowanych jest obecnie 27 osób zakażonych koronawirusem. Na obserwacji przebywa ponadto 30 osób z podejrzeniem koronawirusa. Wrocławski szpital dysponuje jeszcze 132 wolnymi salami z 315 łóżkami.

Wałbrzych
W szpitalu w Wałbrzychu nie ma obecnie osób zakażonych. Hospitalizowanych jest natomiast 28 osób z podejrzeniem koronawirusa. W szpitalu pozostaje jeszcze 17 wolnych sal.

Bolesławiec
Jedna osoba zakażona koronawirusem przebywa w szpitalu w Bolesławcu. Ponadto w placówce hospitalizowanych jest jeszcze ok. 20 osób z podejrzeniem koronawirusa.

Legnica
W szpitalu w Legnicy przebywa 5 osób z podejrzeniem koronawirusa. W szpitalu jest jeszcze 95 wolnych miejsc.

Oborniki Śląskie
W Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc w Obornikach 10 osób z podejrzeniem koronawirusa oczekuje na wyniki badań. Do dyspozycji pozostaje jeszcze 80 wolnych miejsc.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Setki ofiar epidemii w Warszawie. Tajemnica zapomnianego cmentarza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.