Ominął próg zwalniający. Może trafić na 3 lata do więzienia!

2020-01-21 8:47 mar

Zrobił to, co wielu kierowców robi każdego dnia - aby ominąć próg zwalniający, przejechał przez podwójną linię ciągłą i zjechał na lewą stronę jezdni. Tym razem w pobliżu była jednak policja i go zatrzymała. Podczas kontroli okazało, że 28-letni kierowca zażywał wcześniej narkotyki i miał przy sobie amfetaminę oraz marihuanę. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozić mu może nawet do 3 lat więzienia.

Wrocławscy policjanci patrolujący Siechnice zwrócili uwagę na kierowcę peugeota, który ominął znajdujący się na jezdni próg zwalniający, przejeżdżając przez podwójną linię ciągłą i wjeżdżając na sąsiedni pas ruchu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę, aby mu przypomnieć, że wykroczenie takie nie tylko zagrożone jest mandatem w wysokości 200 zł, ale może także stwarzać zagrożenie na drodze.

Za kierownicą peugeota siedział 28-letni mieszkaniec Oławy. Nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjantów, że mógł on wcześniej zażywać narkotyki.

- Choć mężczyzna początkowo stanowczo zaprzeczał, to po ujawnieniu przy nim opakowań z suszem roślinnym oraz białym proszkiem, przyznał się, że przed zajęciem miejsca w fotelu kierowcy zażywał amfetaminę, ale „tylko jedną kreskę” - informuje st. sierż. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Pobrano od niego także krew do dalszych badań. Jak się okazało, w chwili zatrzymania 28-latek miał przy sobie marihuanę i kilka porcji handlowych amfetaminy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności, a także zakaz kierowania pojazdami.