Sąsiedzi donieśli na kobietę objętą kwarantanną. Grozi jej 30 tys. zł grzywny!

2020-03-25 10:34 mar
Sąsiedzi donieśli na kobietę objętą kwarantanną
Autor: materiały policji

Policjanci ze Strzelina sprawdzają, czy jedna z mieszkanek powiatu nie naruszyła zasad kwarantanny. Zobowiązana do pozostania w domu kobieta miała chodzić po okolicznych sklepach. O nieodpowiedzialnym zachowaniu kobiety poinformowali funkcjonariuszy zaniepokojeni mieszkańcy.

W związku z pandemią koronawirusa resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zdecydowana większość osób poddanych domowej izolacji stosuje się do wytycznych i decyzji, jednak zdarzają się również przypadki nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców, którzy opuszczają miejsce swojej kwarantanny, nie zważając na zalecenia służb oraz na zdrowie i życie innych osób. 

Z takim przypadkiem mieli do czynienia policjanci ze Strzelina, którzy otrzymali informację, że jedna z mieszkanek powiatu strzelińskiego, nie zastosowała się do obowiązku kwarantanny.

- Policjanci kilkukrotnie otrzymali informację, że kobieta objęta kwarantanną wychodzi z miejsca zamieszkania i chodzi po miejscowości, robiąc zakupy w sklepach - mówi asp. szt. Ireneusz Szałajko z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.

Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie. Jeśli potwierdzi się, że kobieta nie zastosowała się do zasad kwarantanny, może grozić jej wysoka kara grzywny – nawet do 30 tys. zł!

- Warto przypomnieć, że jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronaporadnik cz.4 Czy papier toaletowy można mrozić?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.