Sprzedawał przez internet sprzęt RTV i AGD. Oszukał ludzi w całej Polsce

2019-12-06 13:04 mar
Prowadził sklep internetowy i oszukiwał klientów
Autor: pixabay.com

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany w całym kraju za oszustwa internetowe. 34-latek prowadził sklep internetowy ze sprzętem RTV AGD, ale oferowany przez niego towar nie zawsze trafiał do klientów.

34-letni oszust internetowy poszukiwany był w całym kraju za przestępstwa internetowe.

- Mężczyzna za pośrednictwem portalu internetowego oferował do sprzedaży sprzęt RTV i AGD, w tym telewizory. Problem jednak w tym, że zakupiony sprzęt nie trafiał do klientów - informuje st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Pokrzywdzeni z całej Polski zaczęli więc zgłaszać się na Policję. Mężczyzna był poszukiwany m.in. przez jednostki w Warszawie, Poznaniu, Elblągu, Oławie, Nowej Soli, Trzebini, Bochni i w innych miastach.

Oszusta zatrzymali dopiero policjanci z wrocławskiego Rakowca i przedstawili mężczyźnie kilkanaście zarzutów za oszustwa oraz przestępstwa przeciwko mieniu. 34-latek trafił do aresztu, a następnie został przekazany policjantom z Poznania, którzy będą chcieli uzyskać informację na temat przestępstw popełnianych przez oszusta na ich terenie.