Szalony pościg za naćpanym kierowcą! Za wszelką cenę próbował ukryć CO przewoził [ZDJĘCIA]

2019-12-01 15:09 mar

Cztery osoby zostały zatrzymane po wielokilometrowym pościgu policyjnym. 21-letni kierowca próbował zgubić policjantów, uciekając przez pola. Jak się okazało był pod wpływem narkotyków, a w samochodzie znajdowała się amfetamina, tablice rejestracyjne i zbiorniki na paliwo.

Policjanci z Lwówka Śląskiego, szukając osób podejrzanych o kradzież paliwa, postanowili zatrzymać do kontroli samochód osobowy i sprawdzić jego pasażerów. Kierowca auta zignorował jednak sygnały policjantów i zaczął uciekać, kierując się w stronę Niwnic i Radłówki.

Siedzący za kierownicą seata mężczyzna za wszelką cenę próbował zgubić, goniących go funkcjonariuszy, znacznie przekraczając przy tym dopuszczalną prędkość i ignorując pozostałe przepisy. Gdy po wielokilometrowym pościgu policjantom prawie udało się zablokować uciekający samochód, ten zjechał gwałtownie z drogi i próbował kontynuować ucieczkę, jadąc dalej polami. W końcu jednak uderzył w skarpę i ugrzązł.

Jak się okazało, samochodem na jeleniogórskich tablicach rejestracyjnych kierował 21-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Razem z nim podróżowały jeszcze dwie kobiety i mężczyzna. Cała czwórka została zatrzymana.

Wkrótce wyszło na jaw, że 21-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Ponadto posiadał przy sobie amfetaminę. Kolejne porcje amfetaminy, a także narzędzia do sortowania i ważenia narkotyków znaleziono przy 19-letniej pasażerce, również mieszkance powiatu bolesławieckiego. W samochodzie policjanci znaleźli ponadto kilka kompletów tablic rejestracyjnych oraz zbiorniki na paliwo.

Wszyscy zatrzymani trafili od aresztu. O ich dalszym losie zdecydują prokurator i sąd.