Urządzili sobie "polowanie" na ulicy! Straty na ponad 20 tysięcy złotych!

2020-04-06 9:59 GE
20-latkowie strzelali na ulicach z broni pneumatycznej
Autor: tevenet/cc0/pixabay 20-latkowie strzelali na ulicach z broni pneumatycznej

Dwa miesiące trwała "zabawa", jaką urządzali sobie dwaj 20-latkowie w Jaworze. Z broni pneumatycznej strzelali do wiat przystankowych i samochodów. Straty, jakie spowodowali, szacowane są na około 24 tysiące złotych.

Funkcjonariusz z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego jaworskiej komendy aktem oskarżenia zakończył sprawę dotyczącą wandalizmu, jakiego dopuścili się 20-letni mieszkaniec Jawora oraz jego starszy o rok kolega.

Sprawcy pomiędzy październikiem a grudniem ubiegłego roku, w godzinach nocnych, strzelając z broni pneumatycznej, uszkodzili 13 szyb w wiatach przystankowych usytuowanych na terenie całego miasta. Straty, jakie poniosła Gmina Jawor, to kwota ponad 19 tys. zł. Mężczyźni nie poprzestali jednak na niszczeniu przystanków. Urządzili sobie swoiste „zawody” i strzelali w szyby aut zaparkowanych w różnych miejscach Jawora.

Sprawcy zostali w końcu zatrzymani. Śledczy zabezpieczyli m.in. nagrania z kilku monitoringów z terenu miasta. Na jednym z nich zarejestrowano moment oddawania strzału z broni pneumatycznej w szybę samochodu osobowego. Funkcjonariusze rozpoznając pojazd, którym poruszali się wandale, szybko zatrzymali obu sprawców. Mundurowi zabezpieczyli także broń, która została następnie przesłana do badań laboratoryjnych.

Podejrzani usłyszeli 14 zarzutów. Po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu balistyki, akta wraz z zebranym w sprawie materiałem dowodowym zostały przesłane do prokuratury. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brawurowa jazda skończyła się na drzewie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.