Koronawirus w Lubuskiem. Kim jest zarażony? Znamy szczegóły [NOWE FAKTY]

2020-03-04 13:53 MROK, BM
Koronawirus w Lubuskiem. Kim jest zakażony? Znamy szczegóły
Autor: Super Express

Koronawirus w Polsce. Mamy pierwszy potwierdzony przypadek wirusa z Chin w naszym kraju. To mieszkaniec Cybinki, który przyjechał do Polski z Niemiec. Udało nam się ustalić nowe fakty dotyczące 65-letniego mężczyzny z województwa lubuskiego, który jest zakażony koronawirusem i przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Koronawirus w Polsce

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podał na porannej konferencji prasowej informację o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce. Zarażony groźnym wirusem z Chin jest 65-letni Mieczysław O. z Cybinki (pow. słubicki). Mężczyzna był w miejscowości Heinsberg w Niemczech w córki. Tam m.in. brał udział w imprezie na zakończenie karnawału.

Mężczyzna ze złym samopoczuciem zadzwonił do lekarza. Miał wszystkie niepokojące objawy, takie jak kaszel, wysoką temperaturę, objawy paragrypowe. Lekarz stwierdził, że jest wysokie prawdopodobieństwo koronawirusa i skierował go do służb sanitarnych. Służby sanitarne uznały, że ryzyko jest wysokie, pacjent został przewieziony w poniedziałek (2 marca) do szpitala zakaźnego. W nocy okazało się, że wyniki testów na koronawirusa są dodatnie. Osoby, które miały kontakt z mężczyzną zostały objęte kwarantanną.

Mieczysław O. dobrze znany jest w lokalnej społeczności. W przeszłości prowadził kantor oraz był działaczem Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus dotarł do Polski
Koronawirus w Zielonej Górze. Czy mieszkańcy się boją?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.