Przeprawa w Milsku prawie gotowa

Nowy most na Odrze przeszedł ważną próbę! Jak idą prace nad przeprawą w Milsku?

2022-09-01 12:20

Pod koniec października gotowa ma być przeprawa przez Odrę w Milsku koło Zielonej Góry. Most zastąpi działającą w tym miejscu przez wiele lat przeprawę promową. W ten sposób droga do Wschowy potrwa około 30 minut krócej. Niedawno most przeszedł próby obciążeniowe.

W środę, 31 sierpnia, most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Na przeprawie pojawiły się ciasno zaparkowane ciężarówki wypełnione piaskiem. W ten sposób sprawdzano, czy przeprawa wytrzyma ogromny ciężar. Próba przebiegła bez zarzutu.

Struś Tadzio dostał nową ksywkę- mówią na niego Czajnik! Skąd ta nazwa?

Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 282 wykonano już nawierzchnię ścieralną i trwają prace wykończeniowe i porządkowe, a wykonawca przygotowuje się do oznakowania poziomego i pionowego. Trwa także montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Całkowita wartość opisanej inwestycji to ponad 79,5 mln zł. Dofinansowanie ze środków UE ujętych w RPO Lubuskie 2020 wynosi prawie 59 mln zł, z budżetu państwa prawie 15 mln zł, a ok. 5,7 mln zł to wkład własny województwa.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego, planowany termin oddania inwestycji do ruchu to koniec października tego roku.