Obcięli dłonie Matce Boskiej, a św. Józefowi wetknęli piwo. Młoda para trafi do więzienia?

2022-01-11 18:05
Wandale zniszczyli szopkę bożonarodzeniową w Jasieniu
Autor: mat. policji Wandale zniszczyli szopkę bożonarodzeniową w Jasieniu

Nawet 5 lat więzienia grozi 22-letniej kobiecie i 24-letniemu mężczyźnie, którzy zdewastowali szopkę bożonarodzeniową w miejscowości Jasień w województwie lubuskim. Sprawcy uszkodzili stojące w szopce figury i ukradli pastorał. Teraz odpowiedzą nie tylko za zniszczenie mienia i kradzież, ale również za obrazę uczuć religijnych.

Do bulwersującego incydentu doszło w piątek (7 stycznia) w miejscowości Jasień w powiecie żarskim. Jak ustalili policjanci, 22-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna zdewastowali szopkę bożonarodzeniową stojącą w centrum miasta. Sprawcy odłamali dłonie figurze Matki Boskiej, a figurze św. Józefa wetknęli w dłonie butelkę po piwie. Uszkodzili też figurę przedstawiającą wielbłąda. Wartość strat oszacowano wstępnie na co najmniej 5 tys. zł.

Zgłoszenie o uszkodzeniu szopki wpłynęło na policję w sobotę rano. Sprawców zatrzymano jeszcze tego samego dnia.

- W czynności zaangażowani byli funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku - informuje kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. - W wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie opisanych czynów. Kobieta i mężczyzna - mieszkańcy powiatu żarskiego - trafili do policyjnego aresztu.

ZOBACZ TEŻ: Wyjechali w góry i zapomnieli zamknąć drzwi. Złodzieje splądrowali im dom

Prokuratura Rejonowa w Żarach postawiła zatrzymanej parze zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. O dalszym losie 22-latki i 24-latka zdecyduje sąd. Obojgu może grozić nawet 5 lat więzienia. Do czasu rozprawy, oboje zostali objęci dozorem policyjnym.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Wypadek w Zielonej Górze. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE