Dramat na drodze

Zanim stanęło jego serce, zdążył zatrzymać autobus szkolny. Przerażające sceny w Świebodzinie [ZDJĘCIA]

2023-02-28 13:33

U kierowcy autobusu szkolnego w Świebodzinie doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Wszystko działo się na na skrzyżowaniu ulicy Młyńskiej i drogi krajowej numer 92. Mężczyzna najpierw zasłabł, ale zdążył jeszcze zatrzymać pojazd, natomiast chwilę później jego serce po prostu stanęło. Jako pierwsi na miejsce dotarli mundurowi z policji w Świebodzinie.

Nagłe zatrzymanie krążenia u kierowcy autobusu szkolnego. Dramatyczne sceny w Świebodzinie

59-letni kierowca autobusu szkolnego jadący przez Świebodzin najpierw zasłabł, a później doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 lutego, w godz. 7-8, na skrzyżowaniu ulicy Młyńskiej i drogi krajowej numer 92. Mężczyzna zdołał, jeszcze zanim jego serce stanęło, bezpiecznie zatrzymać pojazd, którym oprócz niego podróżowała tylko opiekunka uczniów, bo obydwoje właśnie jechali po dzieci. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze, spośród których jako pierwsi dotarli na miejsce dwa funkcjonariusze policji: młodszy aspirant Aleksander Gajdka i sierżant sztabowy Łukasz Sobański, do których dołączył akurat wracający z dyżuru ratownik medyczny.

- Po chwili na miejsce dotarli również ratownicy z państwowej straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego. Czynności służb okazały się skuteczne, mężczyźnie przywrócono krążenie oraz oddech, jednakże w ciężkim stanie został on zabrany do szpitala - informuje aspirant Marcin Ruciński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Jak dodaje, biorący udział w akcji ratowniczej kierowcy autobusu szkolnego młodszy aspirant Aleksander Gajdka jest nie tylko policjantem, ale również ratownikiem, który prowadzi szkolenia z ratownictwa dla innych funkcjonariuszy.

Sonda
Czy kiedykolwiek chciałeś pracować w policji?
Pijany kierowca na zielonogórskim skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia pojazdów

Twoje dziąsła TAK wyglądają?

Posłuchaj, o jakich chorobach może to świadczyć!

Listen on Spreaker.