SUPER EXPRESS.pl brak kategorii Macie mordy, tak jak prezes powiedział...

Macie mordy, tak jak prezes powiedział...

20.07.2017, godz. 11:14
 Sejm 46. posiedzenie Sejmu VIII kadencji
Sejm 46. posiedzenie Sejmu VIII kadencji Krystyna Pawłowicz foto: REPORTER

Wielka awantura na posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości! W sali, w której miała rozpocząć się dyskusja nad poprawkami do ustawy o Sądzie Najwyższym, Krystyna Pawłowicz (65 l.) z PiS wypaliła do opozycji: - Zamknijcie mordy. Macie mordy, tak jak prezes powiedział, zdradzieckie mordy - zwróciła się do posłów.

Krystyna Pawłowicz najwyraźniej postanowiła wziąć przykład z prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (68 l.), który kilkanaście godzin wcześniej z mównicy sejmowej mówił o "zdradzieckich mordach". Wczoraj tuż po godz. 10 miało się rozpocząć posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka, na którym posłowie mieli dyskutować ponad tysiąc poprawek do ustawy PiS o Sądzie Najwyższym. Przed posiedzeniem Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała i ostro potraktowała część sejmowej opozycji.

- Zamknijcie mordy. Macie mordy, tak jak prezes powiedział, zdradzieckie mordy. Nawet teraz nie potraficie się grzecznie zachować - rzuciła. Ostre słowa posłanki PiS były reakcją na apel Kamili Gasiuk-Pihowicz (34 l.) z Nowoczesnej, która domagała się rozpoczęcia obrad.

Tymczasem posłowie PiS bronili wczoraj ostrych słów Kaczyńskiego.

- Wiele gorzkich słów padło z ust prezesa, ale jakże prawdziwych i słusznych w tej sytuacji, którą mieliśmy w Sejmie - powiedział Wojciech Skurkiewicz (48 l.). - Tak cierpliwego człowieka jak Jarosław Kaczyński nie ma w tym Sejmie - przekonywał Marek Suski (59 l.).

Zobacz: Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim dziś wieczorem. Czy WYTŁUMACZY się ze słów o "ZDRADZIECKICH MORDACH i KANALIACH"?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: