Super Express» Kobieta» Dom i Wnętrza» Jak pozbyć się wilgoci w domu

Jak pozbyć się wilgoci w domu

Skąd się bierze wilgoć w mieszkaniu? Przyczyną jest najczęściej niesprawna wentylacja, a także zbyt szczelne okna i zaduch. Sprawdź, w jaki sposób możesz się uporać z nadmiarem wilgoci w domu.

Walkę z wilgocią zacznij od regularnego wietrzenia pomieszczeń. Okna zostaw otwarte przez kilkanaście minut. Następnie je zamknij, pomieszczenie nagrzej i znów je wywietrz. Tę czynność powtórz kilka razy w ciągu dnia.

OKNA FASADOWE - sprawdź parametry techniczne na Tuznajdziesz.pl>>>

Sprawdź przewody wentylacyjne. Dzięki sprawnej wentylacji pozbędziesz się nadmiaru pary, unikając tym samym wnikania jej w ściany.

Dogrzej mieszkanie. Nawet jeśli wyjeżdżasz, pozostaw włączone ogrzewanie, by nie dopuścić do wyziębienia. Na zimnych powierzchniach szybciej skrapla się para.

Nowoczesne okna z PCV utrzymują ciepło, izolują pomieszczenie od hałasu, ale jednocześnie utrudniają przepływ świeżego powietrza. Dlatego zawsze, gdy gotujesz lub zmywasz naczynia, otwieraj okno w kuchni lub w innych pomieszczeniach. Zostawiaj też otwarte drzwi wewnętrzne (szczególnie drzwi do łazienki). Dzięki temu zwiększa się cyrkulacja powietrza.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida