ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Na co do kina. Repertuar kin na weekend 25-27 listopada

Na co do kina. Repertuar kin na weekend 25-27 listopada

25.11.2016, godz. 15:02
Premiery filmowe
foto: materiały prasowe

Na co do kina w weekend? Przejrzeliśmy repertuar kin w poszukiwaniu najlepszych propozycji. W weekend 25-27 listopada 2016 odbędzie się wiele premier filmowych. Wśród nowości znajdziemy takie tytuły jak: "Zaćma", "Osaczona", "Vaiana: skarb oceanu", "Sprzymierzeni".

Repertuar kin na weekend zaskoczy nas wieloma premierami filmowymi. W ostatni weekend listopada zobaczymy między innymi takie filmy jak: "Zaćma", "Osaczona", "Vaiana: Skarb oceanu". Na co warto wybrać się z partnerem, przyjaciółmi, dziećmi? Sprawdź nasze recenzje nowości filmowych na weekend 25-27 listopada 2016 roku.

"Zaćma" film Ryszarda Bugajskiego, w którym była funcjonariuszka UB przechodzi duchową przemianę. Julia Brystygierowa, zwana „Krwawą Luną”, to była wysoka funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Do czego doprowadzi to spotkanie? "Zaćma" to film dla ludzi o mocnych nerwach.

"Sprzymierzeńcy" czyli długo oczekiwany film z Bradem Pittem i Marion Cotillard w rolach głównych. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Max Vatan (Pitt), oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour (Cotillard), zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich ponowne spotkanie w Londynie i losy ich związku naznaczone są wspomnieniami wojny. Reżyserem jest Robert Zemeckis. Za scenariusz filmu odpowiada Steven Knight, którego scenariusz do filmu „Niewidoczni” przyniósł mu nominację do Oscara i nagrody BAFTA.

"Vaiana: skarb oceanu", czyli propozycja z cyklu "kino familijne". Jest to opowieść o polinezyjskiej księżniczce utrzymana w duchu girl power. Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na cale tysiąc lat i nikt nie wie dlaczego... Tytułowa Vaiana poznaje na swej drodze potężnego półboga Maui. Od tego momentu wspólnie podróżują przez ocean. Wszystko po to, by dokończyć dzieło przodków.

"Osaczona" to francuski thriller z Naomi Watts, która wcięla się w postać psychologa dziecięcego. Życie Mary Portman legło w gruzach, gdy w wypadku samochodowym zginął jej mąż, a syn został sparaliżowany. Kobieta mieszka z wymagającym stałej opieki Stevenem (Charlie Heaton) w Nowej Anglii, gdzie realizuje się także zawodowo. Kiedy w jej gabinecie pojawia się kolejny mały pacjent – Tom, kobieta zaczyna traktować go z czułością i w bliskości dziecka odnajduje upragniony spokój. Niestety w trakcie burzy śnieżnej, która nawiedza okolicę, chłopiec znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą skutku, a wszyscy dookoła są przekonani, że Tom nie żyje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: