ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Na co iść do kina w weekend 29.07.2016?

Na co iść do kina w weekend 29.07.2016?

29.07.2016, godz. 10:49
Zjednoczone stany miłości, Epoka lodowcowa 5, Jason Bourne
foto: YouTube

Na co wybrać się do kina w nadchodzący weekend? W ten piątek swoja premierę będą miały aż 3 filmy, które mają szansę zostać hitami. Nagradzany na berlińskim festiwalu filmowym dramat "Zjednoczone stany miłości", zabawa dla całej rodziny "Epoka lodowcowa 5" oraz kolejna część sensacyjnej serii o agencie bez pamięci "Jason Bourne"!

Jak co tydzień i w ten piątek czekają nas premiery. Tym razem wszystkie trzy filmy debiutujące w polskich kinach mają szansę być kasowymi hitami. Jakie filmowe nowości nas czekają?

Zjednoczone stany miłości

Polsko-szwedzki dramat obyczajowy wyreżyserowany przez Tomasza Wasilewskiego. Chociaż film światową premierę miał 19 lutego, w Polsce możemy zobaczyć go dopiero od 29.07. Film został doceniony za granicą. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie otrzymał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz.

Film dzieje się w Polsce zaraz po upadku komunizmu. Cztery kobiety próbują odnaleźć siebie i odpowiedzieć na pytanie czym jest kobiecość. Występują między innymi: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz, Andrzej Chyra i Łukasz Simlat.

Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

Kolejna cześć zwariowanych przygód prehistorycznych zwierzaków. Tym razem mamut Maniek, tygrys szablozęby Diego i leniwiec Sid, postanawiają opuścić rodzinny dom, by uniknąć kosmicznego kataklizmu, spowodowanego przez wiewióra! Czy to ostatnia część serii? Czy bohaterom uda się uniknąć niebezpieczeństwa, czy uderzenie meteorytu zniszczy ich świat?

Film w Polsce dostępny jest w wersji z dubbingiem. Swoich głosów użyczyli między innymi: Wojciech Malajkat, Cezary Pazura i Piotr Fronczewski.

Jason Bourne

Kolejna cześć sensacyjno-kryminalnej serii o tajnym agencie, który nie wie kim jest. Jasonowi Bourne'owi udało się już odzyskać tożsamość. Teraz próbuje poznać swoją przeszłość. Co wyniknie z poszukiwań Bourne'a. Czego się dowie o samym sobie?

W Roli głównej jak zwykle Matt Damon. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Tommy Lee Jonesa, Alicię Vikander, Vincenta Cassela, czy Julię Stiles.

Na który z filmów wybierzecie się do kina?

Zobacz: Kto zagra Captain Marvel? Co wydarzy się w filmie "Black Panther"? Sprawdź!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: