ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Pod lupą. Emisja od 12 listopada, w soboty i niedziele, godz. 12.00 w FOKUS TV

Pod lupą. Emisja od 12 listopada, w soboty i niedziele, godz. 12.00 w FOKUS TV

11.11.2016, godz. 15:43
Pod lupą. Emisja od 12 listopada,
foto: Fokus TV

Co kryje się za drzwiami wielkich koncernów produkcyjnych? Jak wygląda proces tworzenia przedmiotów, bez których nie wyobrażamy sobie życia codziennego? Kuba Marcinowicz wraz z ekipą magazynu „Pod lupą” wyruszy w Polskę, aby zajrzeć do fabryk oraz wielkich koncernów i poznać tajniki powstawania przeróżnych rzeczy – od klocków, przez rajstopy czy miód, na makaronach i szybowcach skończywszy.

Klocki - najpopularniejsze zabawki dziecięce – odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX wieku. Kuba odwiedzi fabrykę, w której będzie miał okazję podpatrzeć, jak powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. A co roku musi zostać wymyślonych aż 200 ich rodzajów, więc fantazji twórcom nie brakuje.

Ekipa wybierze się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden arystokrata nie wyobrażał sobie wejścia na salony bez tego elementu garderoby. Największy triumf zdobyły jednak w latach 20-tych i trwa on nieprzerwanie do dziś.

Widzowie poznają także m.in. tajniki produkcji makaronów, które uwielbiali Napoleon i Sofia Loren, szybowców czy dobrego polskiego miodu.

Magazyn POD LUPĄ oglądaj w każdą sobotę i niedzielę o 12:00 w FOKUS TV

Więcej na http://www.fokus.tv/wszystko-o/pod-lupa www.fokus.tv i www.facebook.com/FokusTVpl

Zobacz: Hell On Wheels - Witaj w piekle. Premiera 2 sezonu w FOKUS TV - ZWIASTUN

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: