ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo

Szok! Pierwszy Polak na Marsie!

10.10.2016, godz. 16:48

W ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się premiera filmu "Pierwszy Polak na Marsie". Dokument przedstawia postać Kazimierz Błaszczaka, który postanowił wziąć udział w misji Mars One.

Kazimierz Błaszczak to 68 letni mieszkaniec jednej z polskich miejscowości. Kiedy usłyszał, że Amerykanie chcą wysłać człowieka na Marsa, od razu zainteresował się wzięciem udziału w kosmicznej misji. Dając z siebie wszystko, spróbował swoich sił w rekrutacji do misji Mars One. Kosmos fascynuje go całe życie, więc postanawia postawić wszystko na jedną kartę.

Film "Pierwszy Polak na Marsie" opowiada historię pana Kazimierza. Premiera filmu dokumentalnego Agnieszki Elbanowskiej odbędzie się w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film będzie można obejrzeć już w poniedziałek 10 października o godzinie 18:30 oraz w czwartek 13 października o 21:00 w warszawskiej Kinotece. "Pierwszy Polak na Marsie" weźmie udział w konkursie na najlepszy film Krótkometrażowy. Film opieką artystyczną objął znany i ceniony dokumentalista Jacek Bławut. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Paweł Chorzępa, za dźwięk Artur Walaszczyk, a za montaż Katarzyna Boniecka.

Produkcja - SQUARE film studio, DI Factory. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Łodzi.

Szczegóły festiwalu pod linkiem: http://wff.pl/

Zobacz: Na co iść do kina? Premiery kinowe 07.10.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: