ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka teleshow Milionerzy 2017: Pytanie za milion. Znasz odpowiedź?

Milionerzy 2017: Pytanie za milion. Znasz odpowiedź?

16.03.2017, godz. 11:12
Sonia Ciuk
foto: printscreen Facebook

Pierwsze w tej edycji pytanie za milion w Milionerach usłyszała Sonia Ciuk. Uczestniczka nie wygrała miliona, ale podjęła dobrą decyzję. Jaka była prawidłowa odpowiedź? Sprawdź!

Milionerzy 2017 - w środę 15 marca po raz pierwszy w reaktywowanej edycji padło pytanie za milion. Usłyszała je Sonia Ciuk, miłośniczka gór i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodniczka, zanim doszła do pytania za milion, musiała zmierzyć się z m.in. z pytaniami o postać w "Historii żółtej ciżemki", którą zagrał Marek Kondrat, o ser będący synonimem nędzy czy zwierzę, które występuje w kodeksie cywilnym. Do pytania za 125 tys. nie wykorzystała żadnego koła ratunkowego. Problem pojawił się przy pytaniu o piosenkę zespołu Świetliki. Gdy w czwartek 16 marca Sonia Ciuk w końcu usłyszała pytanie za milion - nie miała już kół ratunkowych.

Milionerzy - pytanie za milion. Znacie odpowiedź?

Sonia Ciuk nie znała. Zrezygnowała z dalszej gry pozostając przy wygranej w wysokości 500 tys. złotych. Pytanie za milion, które usłyszała brzmiało następująco:

"Wątróbka z cebulką (...) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie". To Lem i... A."Solaris", B. "Opowieści o pilocie Pirxie" C. "Dyktanda, czyli...", D. "Szpital przemienienia"

Przed podjęciem ostatecznej decyzji Sonia obstawiała, że prawidłowa odpowiedź to "Szpital przemienienia". Na szczęście wycofała się z gry, gdyż była to zła odpowiedź. Cytat w pytaniu za milion pochodzi z "Dyktanda, czyli..."

ZOBACZ: Wpadka w BBC: Ekspert ujawnia kulisy feralnego nagrania

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: