SUPER EXPRESS.pl technologie internet Wypełnij PIT przez internet - skorzystaj z serwisu e-deklaracje Ministerstwa Finansów

Wypełnij PIT przez internet - skorzystaj z serwisu e-deklaracje Ministerstwa Finansów

09.04.2010, godz. 15:27
e-Deklaracje Desktop
foto: Brak agencji
Ministerstwo Finansów przygotowało dla użytkowników darmowe oprogramowanie, które umożliwia wypełnienie deklaracji PIT przez Internet. Aplikacja e-Deklaracje Desktop jest darmowa i została udostępniona wraz z bardzo szczegółową instrukcją. Co najważniejsze, nie wymaga drukowania, w całości da się ją wypełnić na ekranie komputera.

Program można zainstalować ze strony e-deklaracje Ministerstwa Finansów. Aplikacja umożliwia rozliczenie PIT-ów na formularzach PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wraz z załącznikami.E-deklaracje Desktop automatycznie uzupełniają i przeliczają niektóre pola, sprawdzają też wprowadzane informacje pod kątem poprawności danych.

<!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } A:link { color: #000080; so-language: zxx; text-decoration: underline } -->

Patrz też: Ściągnij: PITy 2009 za darmo - program, który sam oblicza zeznanie podatkowe

 

Program e-Deklaracje nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego. Wystarczy w odpowiednim polu wpisać kwotę z zeznania podatkowego z zeszłego roku (tj. za rok 2008).

Po wypełnieniu PIT-u i wysłaniu danych, użytkownik otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru, tzw. UPO. To jedyny dowód, że zeznanie podatkowe zostało przyjęte - UPO należy wydrukować i odłożyć w bezpiecznym miejscu.

Dodatkowe informacje: e-deklaracje.mf.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: