www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl technologie nauka Zdjęcia satelitarne powodzi: Wrocław, Bielsko-Biała, Katowice, Wilków

Zdjęcia satelitarne powodzi: Wrocław, Bielsko-Biała, Katowice, Wilków

28.05.2010, godz. 14:50
Zdjęcie satelitarne powodzi we Wrocławiu z widocznymi wielkimi rozlewiskami Odry przed miastem
Zdjęcie satelitarne powodzi we Wrocławiu z widocznymi wielkimi rozlewiskami Odry przed miastem. Na wykonanej przez RADARSAT-2 fotografii nie widać wody na osiedlu Kozanów foto: Brak agencji
Satelita RADARSAT-2 wykonał kolejne fotografie zalanych terenów. W ramach programu SERTIT udało się opracować zdjęcia Odry na odcinku przed i za we Wrocławiem, rzek w okolicach Katowic a Bielsko-Białej oraz fotografie gminy Wilków, która podczas powodzi została zalana w 90 procent.

Pierwsza fotografia gminy Wilków robi piorunujące wrażenie. Widać na niej, że zalane zostały olbrzymie połacie obszarów znajdujące się w pobliżu Wisły. Skala znajdująca się po prawej stronie fotografii ma długość jednego kilometra.

Drugie zdjęcie pokazuje ten sam obszar przy słabszym powiększeniu. Jednoznacznie można stwierdzić, że na obszarze ujętym w klatce obrazu żadna gmina nie została pokryta wodą w większym stopniu. Skala znajdująca się po prawej stronie obrazu odpowiada długości 6 km. Obydwa zdjęcia zostały wykonane 26 maja.

Trzecia fotografia obejmuje powiat bielski oraz katowicki.

Na czwartym zdjęciu widać obraz Odry przed i za Wrocławiem oraz w samym mieście. Metropolia wrocławska widoczna jest na lewo do góry od środka zdjęcia:

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: