ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Biblia Audio Superpordukcja. Kożuchowska, Janda, Pazura - te gwiazdy przeczytają nam Biblię

Biblia Audio Superpordukcja. Kożuchowska, Janda, Pazura - te gwiazdy przeczytają nam Biblię

18.07.2016, godz. 13:03
Biblia Audio Superpordukcja
foto: Biblia Audio Superpordukcja/Facebook

Już niebawem zupełnie za darmo będzie można posłuchać Nowego Testamentu w wykonaniu największych artystów Polski. W projekt nazwany Biblia Audio Superpordukcja zaangażowało się ponad 300 aktorów i muzyków. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na nagranie Starego Testamentu.

Już niedługo światło dzienne ujrzy największa na świecie adaptacja dźwiękowa Starego i Nowego Testamentu. Biblia Audio Superpordukcja to słuchowisko przygotowane z prawdziwym rozmachem. Weźmie w nim udział ponad 300 artystów z dziedziny aktorstwa i muzyki, między innymi Małgorzata Kożuchowska, Piotr Fronczewski, Mikołaj Roznerski, Krystyna Janda, Radosław Pazura, Jarosław Boberek, Jerzy Trela, Wojciech Malajkat czy Stanisław Soyka.

- To gigantyczny projekt. Połowę kwoty chcemy zebrać w sieci - tłumaczy reżyser Krzysztof Czeczot. - Póki co udało się nam zrealizować kilka godzin Starego Testamentu, fragmenty Nowego Testamentu. Pomyśleliśmy, że jeśli chcemy prosić społeczeństwo o pomoc w realizacji projektu, to musimy pokazać, jak to będzie brzmiało - tłumaczy Czeczot w rozmowie z Radiem Szczecin. Na oficjalnej stronie projektu można posłuchać fragmentów, które do tej pory zarejestrowano. Całe nagranie Biblii będzie dostępne w Internecie całkowicie za darmo.

Dziś o godzinie 19:00 w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie będzie można posłuchać, jak aktorzy zaangażowani w Biblię Audio Superpordukcję, czytają fragmenty na żywo.

Zobacz: Kożuchowska chce zagrać prostytutkę

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: