ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Księżna Kate i książę William w Polsce. Zjedzą ŚLEDZIA, SMALEC i PIEROGI

Księżna Kate i książę William w Polsce. Zjedzą ŚLEDZIA, SMALEC i PIEROGI

17.07.2017, godz. 11:15
książę William i Kate
Księżna Kate i książę William przylecą do Polski po raz pierwszy foto:

Księża Kate i książę William zostaną przyjęci w Polsce z prawdziwie staropolską gościnnością. Następcy brytyjskiego tronu, jego żonie i dzieciom zaserwowane będą najlepsze potrawy z polskiej kuchni. Wiadomo, że na stół wjadą polskie pierogi, śledzik, a nawet chleb ze smalcem! Czym jeszcze poczęstujemy księżną Kate i księcia Williama?

To będzie wyjątkowe przyjęcie! W Gdańsku księżna Kate i książę William zostaną poczęstowani wyjątkowymi smakołykami. Pyszne pierogi przygotują dla nich kucharze z restauracji  "Pod Łososiem". To pierogi z tego lokalu zajadli papież Jan Paweł II i Margaret Thatcher. Planowane jest podanie pierogów: z łososiem i szyjkami rakowymi, cielęcych w cieście pietruszkowym. W sumie do wyboru książęca para będzie miała kilka rodzajów pierogów, w tym pierogi serwowane na słodko. Jak powiedział dla TVN 24 Damian Robakowski z restauracji "Pod Łososiem", Kate i William zostaną też poczęstowani alkoholami. Co wypiją? Być może słynną wódkę ze złotem lub wódkę miodową: - Gdańsk słynie z "Goldwassera". Jest wpisany w naszą historię. To, co go wyróżnia to przede wszystkim dwudziestodwukaratowe złoto. Ponadto jest to likier na bazie ziół leczniczych. Dlatego kieliszeczek albo dwa po obiedzie jak najbardziej jest wskazany - czytamy na tvn24.pl.

Księżna Kate i książę William w Polsce spróbują też polskiego, tradycyjnego jadła. Czeka na nich chleb na zakwasie ze smalcem, śledziki, a na deser pyszna szarlotka na ciepło z lodami.

Zobacz: PREZENTY dla Kate i Williama. Czym zostaną obdarowani w Polsce?

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: