ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Tadeusz Sznuk nie żyje - okrutna informacja na temat śmierci prowadzącego Jeden z dziesięciu

Tadeusz Sznuk nie żyje - okrutna informacja na temat śmierci prowadzącego Jeden z dziesięciu

24.07.2017, godz. 11:04
Tadeusz Sznuk i Teresa Lipowska
Tadeusz Sznuk od lat pracuje w TVP jako prowadzący program Jeden z dziesięciu foto: © AKPA

Nie żyje Tadeusz Sznuk - na taką informację można było natknąć się w internecie 16 lipca 2017 roku. Uważajcie! To tzw. fake news, który ma na celu zdobycie jak największej liczby odsłon.

Nie żyje Tadeusz Sznuk polski dziennikarz radiowy, prezenter telewizyjny... - tak zaczyna się jeden z tzw. fake news, który krąży po sieci od połowy lipca. Informacja o śmierci prowadzącego program "Jeden z dziesięciu" na szczęście nie jest prawdziwa. Autorzy tej obrzydliwej plotki donoszą, że prezenter nie odzyskał przytomności po udarze. "Lekarze szpitala Wojskowego robili co mogli by ratować życie Sznuka ale zmiany, które zaszły w organizmie prezydenta były zbyt duże" - czytamy w fałszywym doniesieniu.

Źródłem plotki na temat śmierci Tadeusza Sznuka jest blog telewizja-republika.blogspot.com. Dlaczego autorzy fake newsa zdecydowali się uśmiercić prowadzącego "Jeden z dziesięciu"? Niestety jest to znana i bardzo popularna praktyka zdobywania odsłon. Klikanie w tego typu informacje umieszczane na podejrzanych serwisach może nieść za sobą zagrożenie w postaci zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. Ostatnio ofiarą takiego fake newsa stał się Janusz Gajos.

Zobacz też: Sznuk nie żyje, Gajos nie żyje, Wojewódzki nie żyje - czyli FAKE NEWS w medich

ZOBACZ: Seksistowski żart z Pani Sylwii w Jeden z dziesięciu. Mistrzostwa riposta Sznuka

Źródło: Michał Kozłowski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: