ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

Wielki Plebiscyt z okazji 25-lecia Super Expressu – kategoria Super Osobowość

16.11.2016, godz. 09:06
Plebiscyt 25-lecie Osobowość
foto: Super Express

Anna Dymna i jej fundacja „Mimo Wszystko". Tadeusz Wrona, który lądował bez otwartego podwozia. Prof. Adam Maciejewski wykona pierwszy na świecie przeszczep twarzy. Ilona Łepkowska i jej seriale. Siostra Małgorzata Chmielewska, która prowadzi domy opieki. Kto z nich zasługuje, by zostać SuperOsobowością 25-lecia? Głosować można za pomocą SMS-ów oraz na stronie se.pl. Do wygrania aż 5 tysięcy złotych! Od dziś do piątku przedstawiamy kandydatów w tej kategorii.

Kategoria SuperOSOBOWOŚĆ

kpt. TADEUSZ WRONA

ZAGŁOSUJ! Treść SMS-a: SUPER.3 7243 (koszt 2,46 zł z VAT)

Z zapartym tchem cały świat śledził jego brawurowe lądowanie bez otwartego podwozia. Udało się. Żadnemu z 231 pasażerów boeinga 767 nic się nie stało! A kapitan Tadeusz Wrona od razu został bohaterem! Ten znakomity pilot cywilny urodził się 62 lata temu w Żywcu. Studia ukończył w 1981 roku jako absolwent pierwszego w Polsce kierunku pilotażu utworzonego na Politechnice Rzeszowskiej. Trzy lata później zdał egzamin i podjął pracę w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Gdy pod koniec lat 80. LOT wymieniał przestarzałe radzieckie maszyny An-24 na nowocześniejsze odrzutowce Boeing 767, Tadeusz Wrona został kapitanem jednej z tych jednostek. Wrona od zawsze miał opinię świetnego pilota, jednak jego nazwisko szczególnie rozsławiło na świecie jedno wydarzenie. Spektakularne awaryjne lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie samolotem bez wysuniętego podwozia. 1 listopada 2011 r. kapitan Tadeusz Wrona uratował życie 231 pasażerów boeinga 767 lecącego z Newarku w USA do Warszawy. Z powodu usterki załoga lotu PLL LOT 016 musiała posadzić maszynę na pasie warszawskiego Okęcia na „brzuchu". Manewr wykonano bezbłędnie, dzięki czemu wszyscy znajdujący się na pokładzie wyszli cało z opresji. Świat docenił pokaz mistrzowskich umiejętności pilotów boeinga. Kapitan Wrona, wraz z załogą i pracownikami portu został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pozostali z kategorii SuperOSOBOWOŚĆ

ILONA ŁEPKOWSKA sms: SUPER.1
s. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA sms: SUPER.2
prof. ADAM MACIEJEWSKI sms: SUPER.4
ANNA DYMNA sms: SUPER.5

JAK GRAĆ

Aby zagłosować na swojego kandydata, wyślij SMS pod numer 7243 (koszt 2,46 zł VAT), wpisując w treści SUPER. numer kandydata. Głosowanie na SuperOsobowość 25-lecia trwa do 20 listopada 2016 r., do godz. 24.00. Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Na głosujących czekają nagrody gotówkowe. Więcej na www.se.pl

 
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: