WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Jerzy Grunwald: Czy Europejczycy chcą żyć w rezerwatach

Jerzy Grunwald: Czy Europejczycy chcą żyć w rezerwatach

26.05.2017, godz. 02:00
Jerzy Grunwald
foto: EAST NEWS

Jerzy Grunwald - muzyk, imigrant, a ostatnio emigrant w rozmowie z "Super Expressem": - W Europie stoi już koń trojański z islamistami w środku i widmo Troi wisi nad nami.

„Super Express”: - Nie brakuje takich, którzy wyjechaliby z Polski do Szwecji, bo to dla nich raj. Pan wraca z raju do Polski. Dlaczego?
Szwecja bardzo zmieniła się od czasu, gdy w latach 70. stawiałem tam pierwsze kroki. Przybyłem do kraju, w którym ludzie mieli do siebie wielkie zaufanie i szacunek, gdzie panował porządek. To wszystko przez fanatyczną politykę emigracyjną, śmiem ją określić jako liberalno-faszystowską, jest już historią…
Nie przesadza Pan z tym faszyzmem?
A jak to nazwać, jeśli narzuca się społeczeństwu, wbrew jego woli, kulturę opóźnioną w rozwoju? A jak się ogranicza prawa własnych obywateli na rzecz uchodźców, to jest to dopuszczalne w demokracji? Szwecja nie jest już rajem, szczęśliwych ludzi a raczej ludzi ciężko wystraszonych nie czującymi się bezpiecznie na ulicach jak Jest jest już prawie bankrutem. System zapomóg dla uchodźców kosztuje, skądś te pieniądze trzeba brać, więc trzeba było obniżać emerytury, pomoc socjalną i standardy pomocy medycznej dla własnych obywateli. I teraz tacy ludzie jak ja, płacący podatki, związani ze Szwecją, zostali przez system zapomniani. Władze szwedzkie interesują się islamskimi imigrantami, którzy jak się okazuje nienawidzą naszej cywilizacji, a nie swoimi obywatelami. To kryminogenne.

A może to jest tak, że Pan nie widzi w tych uchodźcach ludzi ratujących się przed wojną, a szwedzka władza to dostrzega?
Czy pan wie, jak wygląda prawdziwy uchodźca? Jeśli zdarzy się zauważyć kobietę z dzieckiem to jest to raczej na pokaz. To sa młodzi roszczeniowi mężczyźni, którzy powinni zostać w swoim kraju i walczyć. Ja przynajmniej tak bym zrobił. Sam byłem kiedyś uchodźcą i wiem co mówię. Tacy jak ja integrowali się ze społeczeństwem szwedzkim, płacili podatki, nauczyli się szwedzkiego, by na tej podstawie otrzymać obywatelstwo. Stałem się częścią tego społeczeństwa. Oni, imigranci, gdzieś mają integrację. To nie są ludzie uciekający przed wojną, jak się panu wydaje, bo oni przyjechali do Europy po pieniądze. Zaprosiła ich do siebie pani Merkel, więc korzystają z tego zaproszenia.
A może dlatego są to przede wszystkim młodzi i zdrowi, bo starzy i chorzy nie wytrzymaliby tych wędrówek?
A potem ściągają do siebie kobiety, dzieci i starszych. Tu jednak nie chodzi wyłącznie o to, że oni przybywają po łatwe pieniądze. Uważam, że jesteśmy w procesie totalnej celowej islamizacji chrześćjańskiej Europy. Tym ludziom należy pomagać, ale nie zapraszać ich do Europy, jak to się stało. Oni w życiu nie dostosują się do reguł obowiązujących w europejskiej kulturze. Wszystkie te brednie lewicowo-liberalne i bełkot o pokojowo nastawionym islamie tylko usypiają naszą czujność poprzez ocieplanie ich wizerunku. Widzimy to dzisiaj na ulicach Paryża Londynu, Sztokholmu, Brukseli, Berlina
Jakoś naście lat temu muzułmanów w Europie nie brakowało, patrz Francja i Niemcy choćby, a jakoś nie było zamachów bombowych, biegania z nożami po ulicach europejskich miast. Skąd ta zmiana, na złe?
Bo Amerykanom za rządów Obamy i Hilary Clinton zachciało się wprowadzać demokrację, co zdestabilizowało sytuacje w państwach, z których teraz oni przybywają imigranci. I co ? Mamy najazd. Ci ludzie są tu nielegalnie. Owszem, były wtedy rządy dyktatorów, ale był względny spokój na Bliskim Wschodzie. Pytam, gdzie jest Arabia Saudyjska, Kuwejt, Bahrajn, Emiraty? Tam są ich bracia w wierze, dlaczego Europa?
Lubi Pan dyktatury?
Nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że tamte dyktatury w pewnym sensie pełniły rolę stabilizującą, choć Europa i USA miały do takiego stylu władzy zastrzeżenia. Tam, gdzie dyktat upadł, tam do głosu doszli islamiści…
OK. Wróćmy do Szwecji. Nie tak dawno jeden ważny polityk w Polsce mówił, że w Szwecji są strefy szariatowe, a inny polityk, który nie lubi tego pierwszego, grzmiał, że to jest g… prawda.  A Pan, polski Szwed co ma w tej kwestii do powiedzenia?
Ani jeden, ani drugi być może nie byli  w Szwecji. Wiadomości czerpali z źródeł zewnętrznych. Tylko ten drugi chłonął to, co podawały media liberalno-lewicowe, choć mam poważne wątpliwości, czy dawał wiarę tym informacjom, ale oficjalnie uważał, że są jedynie prawdziwe. To ja teraz zapraszam takich polityków np do Malmö. Niech sobie tam jadą do muzułmańskiej dzielnicy, to się przekonają, jak się to niby integrują imigranci ze szwedzkim społeczeństwem. Mogę być ich przewodnikiem.
To niech mnie Pan przekona, że jest tak strasznie, jak Pan twierdzi.
To polecam Rosegarden, dzielnicę Malmö. Jak się pan nie boi, bo policja boi się tam wchodzić. Tam jest szariat i państwo w państwie. Jest, bo ci, którzy je stworzyli uwierzyli w to, że cała ta durna liberalno-lewicowa Europa dając im swobody demokratyczne, dała im możliwość narzucania, po cichu, swojego porządku według ich fanatycznych reguł. Nie dostałem od radykała po twarzy, bo ja się ich nie boję, ale doświadczyłem na własnej skórze tego, jak chory system zwany demokracją, tak totalnie poprawny politycznie.
A w czym to się przejawiło?
Oto przykład fanatyzmu poprawności politycznej po mojemu równego fanatyzmowi islamskiemu. Jechałem kiedyś z kolegą, na którego samochodzie była przylepiona sztrajfa z napisem „Ostatni Szwed zabiera flagę”. Zatrzymała nas policja. Powiedzieli, że nawołujemy do nacjonalizmu. Było 8-godzinne przesłuchanie. Mamy sprawę w sądzie. A gdzie jest konstytucja i wolność słowa? To faszystowska poprawność polityczna! W jej myśl, jak nie popierasz polityki emigracyjnej, to jesteś ksenofobem, jeśli nie popierasz parady gejów to jesteś homofobem, jeśli jesteś patriotą, to jesteś faszystą. Mamy do czynienia z praniem mózgów, takim jak w latach 30. w Niemczech, gdzie kłamstwo powtarzane sto razy stawało się prawdą. I Ta sama doktrynę propaguje w Polsce PO, Nowoczesna, KODy śmody i wiele organizacji pozarządowych stosujących to socjotechnikę odmóżdżania młodych i często zagubionych ludzi.
Jak na razie to opozycja nazywa PiS faszystami a nie odwrotnie, jak to Pan ją określa. OK. Panu się nie podoba w Szwecji, ale podobno niektórym Szwedom również…
Jakim prawem nazywa się tych ludzi faszystami, którzy myślą inaczej? Bo najlepszą formą samoobrony jest co? Jest atak. Szwedzi opuszczają swój kraj, dlatego, że jest w nim jak jest za sprawą tych, którzy rządzą w niej. Osobiście znam trzy rodziny, którzy wyemigrowali do Polski nie mając polskich korzeni. Kupili już mieszkania, mają u nas pracę, uczą się polskiego. Uważam, że takich rodzin będzie, jeśli w Szwecji nic się nie zmieni w kwestii polityki emigracyjnej, więcej. Za trzy, cztery lata. Pan wspomni moje słowa.

Zapytam raz jeszcze: nie przesadza Pan z tym apokaliptycznymi wizjami?
Kilka tygodni temu komendant główny szwedzkiej policji wydał zarządzenie do podwładnych, by nie nagłaśniać, czyli zamiatać pod dywan, przestępstwa popełnianych przez imigrantów, o których rozmawiamy. To ma być cicho o 7-8 tysiącach gwałtów, jakich rocznie imigranci się dopuszczają? Dwóch policjantów zbuntowało się i nagłośnili sprawę. Powstał portal, który ujął się za tymi policjantami, bo oczywiście stracili pracę.
Kiedyś był takie powiedzenie: „komu to służy i kto za tym stoi?”…
To pan nie dostrzega, że komuś zależy na tym, by poprzez islamizację zdestabilizować Europę? Czy ktoś pytał e referendach społeczeństwa o zgodę i przyjęcie tylu i tylko muzułmańskich imigrantów? A dlaczego skoro przypływają do Europy, to się ich od razu nie odsyła tam, skąd przypłynęli? Dlaczego jedna osoba nie może przejść bez wizy i paszportu przez unijną granicę, a tysiące już mogą? Dlaczego pozwala się budować w Europie meczety, a w Arabii Saudyjskiej nie można postawić kapliczki? Dlaczego się ich w Europie nie zamyka, skoro wiadomo, że to są szkoły dla terrorystów, których jedynym celem jest mordować Europejczyków...
Przypomnę, że taki Brevik zabił 77 osób i muzułmaninem nie był. Wręcz odwrotnie - nie nadziwił ich. No i co?
Stanowczo potępiam, powtarzam: potępiam to, co zrobił Breivik. Ale on nie był terrorystą tylko mordercą. Jednym z ludzi, którego umiarkowane poglądy na temat ślepej,  chorej polityki imigracyjnej przerodziły się w radykalne, bo kazano mu zaprzeczać czemuś, co widać gołym okiem. To tzw. poprawnie politycznie media określiły go terrorystą, a to był bandyta i morderca, który w USA byłby skazany na śmierć, a nie na długoletnie więzienie. Brevik strzelał do osób uczestniczących w lewicowym międzynarodowym szkoleniu, m.in. na temat polityki emigracyjnej Europy. A to było kilka lat temu, gdy jeszcze nie było tej fali imigrantów. To, co zrobił Brevik jest godne potępienia i nie ma o czym dyskutować. Obawiam się jednak o to, by skutkiem obecnej polityki emigracyjnej w Europie nie było to, że pojawią się jego naśladowcy To byłoby straszne i przyczyniające się do tego o czym wcześniej mówiłem: do destabilizacji Europy. Krew na rękach ma Brevik, ale mają też liberalni politycy Norwegii, dla których normalne jest, że młodzież zamiast np. grać w piłkę na gitarze lub ,uprawiać uczestniczy w obozie międzynarodówki i praniu mózgu rodem z lat 30 w Niemczech… Wracając do Szwecji. Może lepiej byłoby, gdyby społeczeństwo poza tym krajem wiedziało, zresztą w Szwecji też nie wszyscy wiedzą, że codziennie jest jakaś strzelanina z udziałem imigrantów i łamanie przez nich prawa szwedzkiego, dla których ono nie jest prawem.
I pewnie Pan uważa, że gdyby w Polsce byli imigranci lub uchodźcy, to byłoby podobnie?
Jeśli będą, to będzie podobnie. Jak słyszę żenujące wypowiedzi niektórych polityków, by Polska wypełniła zobowiązania poprzedniego rządu w kwestii przyjęcia imigrantów, to ogarnia mnie pusty śmiech. Również dlatego, że oni nie wierzą sami w te swoje wygłaszane brednie. To mam dla nich propozycję: jak tak wierzą w słuszność tego, co głoszą, to dlaczego nikt z nich zobowiązał się publicznie, że przyjmie pod swój dach imigranta lub opłaci jego pobyt w Polsce? Zapewnia mu opiekę medyczną,  a jak imigrant da dyla, to niech odpowiadają oni finansowo, a nie podatnicy. Nie stać ich na to?. Mówić mówią, bo z tego żyją, a co innego myślą.
Z badań wynika, że 74 proc. Polaków jest przeciw przyjmowaniu uchodźców…
I to mnie cieszy. To znaczy, że większości Polakom nie udało się zamącić w głowach. Tak na marginesie. Kiedyś Indianie uratowali od śmierci głodowej pierwszych uchodźców z Europy, ba, nawet ich do siebie zapraszali, bo sądzili, że można razem zgodnie żyć. I dziś Indianie żyją w rezerwatach. Czy Europejczycy chcą żyć w rezerwatach? A taki los spotka Europę i Polskę, jeśli jej ulegnie w kwestii imigrantów. Na razie nie ulega i dlatego wrócę niebawem na stałe do Polski, mając nadzieję, że rząd Polski stanowczo będzie stał na straży bezpieczeństwa własnych obywateli.
Tak, jest Pan człowiekiem światowym, to ma gdzie uciekać przed wojującym islamem. Jeszcze raz powiem: strasznie Pan się boi tej religii i jej wyznawców.
Po pierwsze: niczego i nikogo się nie boje. Po drugie: jakiej religii? Może dla pana współczesny islam jest religią, bo dla mnie to faszystowska ideologia, bo jak ją nazwać skoro nawołuje do zabijania wszystkich niewiernych. Dla tych ludzi ich własne życie nie ma żadnej wartości to dlaczego nasze życie życie chrześcijan, Europejczyków miałoby stanowić jakąkolwiek wartość.
Mówi Pan jak kolonizatorzy Dzikiego Zachodu. Martwy Indianin, to dobry Indianin… No to co, każdy muzułmanin jest bandytą?
Nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale każdy terrorysta jest… Musimy pamiętać, że islam jest taką „religią”, która toleruje inne religie, jeśli jest w mniejszości. Gdy już będzie w większości, to tolerancja się skończy. Czy chcemy wpuszczać dzicz opętan, chorą ideologię, gdzie kobieta jest porównywana z koza, gdzie nie ma żadnych praw? Mam nadzieje, że ten artykuł przeczytają młodzi ludzie, bo to ich przyszłość i ich dzieci.
Znamy to stwierdzenie o muzułmanach i terrorystach.
Ale ono jest słuszne, bo prędzej czy później, jak się na to będzie dalej pozwalało, każdy z europejskich muzułmanów będzie zradykalizowany. To widać w Szwecji. Mam sąsiada, szwedzkiego Palestyńczyka. Przez 25 lat witał się ze mną serdecznie, a od 3 miesięcy on i jego żona, już totalnie zakryta, mnie nie poznają. Nie wierzę w to, że umiarkowani muzułmanie takimi pozostaną. Dlaczego większość zamachów przeprowadzili muzułmanie, którzy nie urodzili się na Bliskim Wschodzie, ale w tych państwach, w których mordowali? Bo się zradykalizowali, bo uwierzyli w misję zagłady Europy. Ludzie, włączcie myślenie, a nie wierzcie w jakieś dyrdymały o pokojowym islamie i asymilacji muzułmanów z europejskim społeczeństwami!
Pan wierzy, że gdyby Polska przyjęła imigrantów, to oni by u nas zostali? Przecież uciekną do Niemiec, bo do Szwecji pieszo przez morze nie przejdą. Po paru latach nie byłoby w Polsce imigrantów…
Pan mnie tu prowokuje, a i bez tego będę mówił, co myślę. I pewnie byłoby tak, jak pan to rysuje. Chodzi jednak o to, że Polsce bezczelnie nakazuje się przyjąć tylu a tylu imigrantów, bo jak nie, to będą kary i inne sankcję. Polacy nie na taką Unię się umawiali. Poprzedni rząd zgodził się na dyktat Brukseli i to było haniebne, bo to znaczy, że zgodził się także na narzucanie po cichu islamskiego porządku. Zgodził się na dyktat europejskich kryminalistów w rodzaju Merkel, Schultza, Macrona, Timermansa, którzy, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli, to będą z Europy uciekać. Oni pozwolą utopić, w ciągu czterech, pięciu lat, Europę w morzu krwi. Polska ma szansę, by ją to ominęło, jeśli tylko zdecydowanie da odpór wszystkim tym, którzy głoszą, że możliwa jest integracja tych przybyszów z europejskim społeczeństwami!
I to głosi Jerzy Grunwald, zdecydowany antyislamista, którego  jutro wielu potępi.
Który uważa, że w Europie stoi już koń trojański z islamistami w środku i widmo Troi wisi nad nami. I dlatego musimy być gotowi na wszystko, jeśli przyszłe pokolenia maja przeżyć. I który nie zgadza się na celowe dobijanie w chrześcijańskiej Europie naszych wartości będących częścią naszej kultury!
Rozmawiał Andrzej Bęben

 

Zobacz: Borys Budka o tragedii na wrocławskim komisariacie: PiS krył sprawę śmierci Igora S.?

autor: Rozmawiał Andrzej Bęben zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: