WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Tadeusz Płużański komentuje: Skoro tak im się łagry podobają...

Tadeusz Płużański komentuje: Skoro tak im się łagry podobają...

10.08.2016, godz. 07:00
Tadeusz Płużański
Tadeusz Płużański foto: FOTO SE

Stalin był dobrym przywódcą, na pewno nie totalitarnym. Uratował Polskę po wojnie, choć wcale nie musiał. Przypisuje mu się różne błędy, ale nie można do nich zaliczyć "jakichś czystek", bo o tym nie wiedział. Był w końcu prostym człowiekiem, a ile miał na głowie (panowanie nad tyloma krajami). Przecierałem oczy ze zdumienia. A kto głosi takie tezy? To 27-letnia Ludmiła Dobrzyniecka z Warszawy, która jest przewodniczącą Komunistycznej Młodzieży Polski (Komsomoł), a do tego skarbniczką proputinowskiej partii Zmiana.

Ale teraz będzie jeszcze ciekawiej. "Katyń to byli Niemcy", a dziś głoszenie, że to zbrodnia Stalina, jest antyrosyjską propagandą. Praca kształci człowieka - w ten sposób młoda towarzyszka broni sowieckich łagrów. Dziś - jej zdaniem - takie łagry też by się przydały, "gdzie nie ma wygód, nawet może być tylko raz dziennie posiłek". A tak naprawdę to prawdziwego komunizmu w Polsce nie było. Nie ma go nawet w Korei, która jest wzorem współczesnego państwa. "Starają się, żeby ten kraj był czysty, zadbany (.) domy dziecka są zadbane, starają się, żeby te dzieci dostawały jakieś rodziny zastępcze". W Korei jest też łatwiejszy dostęp do lekarzy i nikt nikogo nie eksmituje z mieszkania. Mają muzea, teatry, kina. Po prostu raj na ziemi, z tylko jednym minusem: "nie uznają homoseksualistów".

Zobacz: Ile razy Kurski pokazał się w TVP w ostatnim miesiącu? PODLICZONO

Skąd u młodej osoby takie poglądy? Dobrzyniecka przyznaje: "Mój dziadek był pułkownikiem, a prababcia stalinistką. Moja matka się zawsze śmiała, że w genach to już u mnie". To ona "wydała pieniądze, poświęciła weekend i wyczyściła grób Bieruta", na którym 1 sierpnia namalowano czerwoną gwiazdę i słowo "KAT". Przynajmniej tak wynikało z relacji TVN. Tę przypadkową niewiastę także przypadkowo miał spotkać dziennikarz stacji. Szybko okazało się jednak, że żadnego przypadku w tym nie było. Że szefowa Komunistycznej Młodzieży Polskiej - zapewne w czynie społecznym, komsomolskim - porządkowała nagrobek swojego idola.

Na tym niestety nie koniec. Inny działacz partii Zmiana - Bartosz Tomassi, zaproponował na swoim Facebooku nową dyscyplinę olimpijską - "strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim". Tego już za wiele! Takie zniewagi nie mogą ujść płazem. Co zatem zrobić z "ideowcami", którzy chwalą zbrodniczy stalinowski system i mordy na Polakach? Aresztować - tak jak ich szefa Mateusza Piskorskiego? Za propagowanie totalitaryzmu grozi przecież do dwóch lat więzienia. Potem wysłać do łagrów, skoro tak im się podobają, albo do Korei. A Zmianę i Komunistyczną Młodzież Polski zdelegalizować.

Źródło: Super Express TV
autor: Tadeusz Płużański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: