WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 20.09 Najnowsze informacje z kraju: Pomóżmy malutkiemu Kubusiowi!

20.09 Najnowsze informacje z kraju: Pomóżmy malutkiemu Kubusiowi!

20.09.2016, godz. 02:00
Seks, prostytutka, prostytucja
foto: EAST NEWS

Wiadomości z Polski 20 września 2016 r..

Serce z drukarki

Kardiochirurdzy z gdańskiego szpitala Copernicus szykują się do pionierskiej operacji. Czeka na nią chłopiec z Elbląga, którego małe serduszko ma poważną wadę - jest pozbawione tętnicy płucnej. Aby precyzyjnie zaplanować niezwykle skomplikowany zabieg, lekarze zamówili trójwymiarowy model dziecięcego serca. Wydrukowano je na drukarce 3D w Elbląskim Parku Technologicznym i właśnie przekazano szpitalowi. Teraz pozostaje już tylko wyznaczyć termin operacji.

Areszt dla sutenerki

Śledczy z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali w Słubicach 27-latkę, która zmuszała kobiety do uprawiania prostytucji, załatwiała im klientów, pobierała opłaty za usługi seksualne, organizowała dojazdy do hoteli. Była bezwzględna, swoje ofiary szantażowała i biła. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie działała w pojedynkę, a wśród jej wspólników jest obywatel Niemiec. Kobieta usłyszała zarzut sutenerstwa i trafiła do aresztu na 3 miesiące. Grozi jej 5 lat więzienia. 

Uratujmy Kubusia

Wczoraj na naszych łamach prosiliśmy Czytelników o pomoc dla Kubusia Zarębskiego z Warszawy. Półtoraroczny chłopczyk walczy ze złośliwym nowotworem oka i wzrok może mu ocalić tylko piekielnie droga operacja w USA. Rodzice Kuby uzbierali już 525 tys. zł, ale brakuje im jeszcze 900 tys.! Nasz apel opatrzyliśmy numerem konta fundacji "Kawałek Nieba", na które można wpłacać pieniądze, ale jakimś cudem uciekły nam z niego aż dwie cyferki! Oto prawidłowy numer: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374. Wpłaty należy opatrzyć dopiskiem: 635 pomoc dla Kubusia Zarębskiego. Kubusia, jego rodziców oraz Czytelników najserdeczniej przepraszamy za pomyłkę.

Zobacz: Szymek cierpi na bardzo ciężką chorobę. Ty także możesz mu pomóc

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: