WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polska Andrzej Kopiczyński NIE ŻYJE. Aktor miał 82 lata

Andrzej Kopiczyński NIE ŻYJE. Aktor miał 82 lata

13.10.2016, godz. 10:50
Kopiczyński
foto: Super Express

W czwartek nad ranem dotarła do nas smutna informacja, że Andrzej Kopiczyński nie żyje. "Czterdziestolatek" miał 82 lata. Informację o śmierci wybitnego aktora potwierdził w rozmowie z Super Expressem Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Aktor znany z kultowego filmu "Czterdziestolatek" nie żyje. Andrzej Kopiczyński zmarł w szpitalu. Od wielu lat chorował na alzheimera, od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, a jego stan był poważny. - Stan Andrzeja jest bardzo ciężki. Nie poznaje ludzi, wciąż nie wie, że jego żona nie żyje. Na razie nie ma mowy o przeniesieniu go do specjalistycznego ośrodka - mówiła nam osoba z jego otoczenia jeszcze na początku września. Dzięki naszym publikacjom jeden z ośrodków na Dolnym Śląsku, który specjalizuje się w opiece nad chorymi na alzheimera, zaoferował chęć pomocy. Niestety, zły stan zdrowia sprawił, że aktor nie mógł opuścić szpitala.

Zobacz: Andrzej Kopiczyński nie żyje. Rodzina aktora

Nie wiadomo jeszcze w jakich okolicznościach zmarł aktor. Andrzej Kopiczyński miał 82 lata.

Przeczytaj więcej informacji na temat Andrzeja Kopiczyńskiego. Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Andrzej Kopiczyński urodził się 15 kwietnia 1934 w Międzyrzecu Podlaskim. Był polskim aktorem teatralnym i filmowym. Prawdopodobnie w pamięci widzów pozostanie na zawsze jako inżynier Stefan Karwowski, bohater serialu "Czterdziestolatek". Kreacja ta przyniosła mu popularność w całej Polsce.

Zobacz: Czterdziestolatek jest w ciężkim stanie!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: