WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Andrzej Kopiczyński NIE ŻYJE. Aktor miał 82 lata

Andrzej Kopiczyński NIE ŻYJE. Aktor miał 82 lata

13.10.2016, godz. 10:50
Kopiczyński
foto: Super Express

W czwartek nad ranem dotarła do nas smutna informacja, że Andrzej Kopiczyński nie żyje. "Czterdziestolatek" miał 82 lata. Informację o śmierci wybitnego aktora potwierdził w rozmowie z Super Expressem Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Aktor znany z kultowego filmu "Czterdziestolatek" nie żyje. Andrzej Kopiczyński zmarł w szpitalu. Od wielu lat chorował na alzheimera, od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, a jego stan był poważny. - Stan Andrzeja jest bardzo ciężki. Nie poznaje ludzi, wciąż nie wie, że jego żona nie żyje. Na razie nie ma mowy o przeniesieniu go do specjalistycznego ośrodka - mówiła nam osoba z jego otoczenia jeszcze na początku września. Dzięki naszym publikacjom jeden z ośrodków na Dolnym Śląsku, który specjalizuje się w opiece nad chorymi na alzheimera, zaoferował chęć pomocy. Niestety, zły stan zdrowia sprawił, że aktor nie mógł opuścić szpitala.

Zobacz: Andrzej Kopiczyński nie żyje. Rodzina aktora

Nie wiadomo jeszcze w jakich okolicznościach zmarł aktor. Andrzej Kopiczyński miał 82 lata.

Przeczytaj więcej informacji na temat Andrzeja Kopiczyńskiego. Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Andrzej Kopiczyński urodził się 15 kwietnia 1934 w Międzyrzecu Podlaskim. Był polskim aktorem teatralnym i filmowym. Prawdopodobnie w pamięci widzów pozostanie na zawsze jako inżynier Stefan Karwowski, bohater serialu "Czterdziestolatek". Kreacja ta przyniosła mu popularność w całej Polsce.

Zobacz: Czterdziestolatek jest w ciężkim stanie!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: