WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Cud papieża potwierdzony - Jan Paweł II uzdrowił zakonnicę

Cud papieża potwierdzony - Jan Paweł II uzdrowił zakonnicę

05.01.2011, godz. 07:15
Jan Paweł II
foto:

Na tę wiadomość czekał cały świat. Dwie watykańskie komisje złożone z lekarzy i teologów uznały cud uzdrowienia chorej na parkinsona Marie Simon-Pierre (50 l.), francuskiej zakonnicy, przez wstawiennictwo Jana Pawła II (†85 l.). Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby papież Polak został wyniesiony na ołtarze. Watykaniści twierdzą, że beatyfikacja zostanie ogłoszona już 2 kwietnia!

Śmiertelnie chora siostra Marie ze Zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego we francuskim Cambrai w dniu śmierci papieża zaczęła odczuwać potworny ból. Choroba znów zaczęła postępować. Ale siostry zakonne nie traciły wiary. Od 13 maja 2005 r. zaczęły się modlić do Jana Pawła II, by wstawił się u najświętszej Maryi o uzdrowienie chorej Marie. I stał się cud. 2 czerwca siostra obudziła się zupełnie zdrowa.

Medycyna nie wyjaśnia

Włoski dziennik "Il Giornale" ujawnił, że tuż przed końcem roku zespół lekarzy przy watykańskiej Kongregacji Wiary uznał, że nagłe wyzdrowienie śmiertelnie chorej francuskiej zakonnicy jest niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia. Dokumentacja trafiła później do watykańskich teologów, którzy również uznali cud. - Obecnie wymagana jest jeszcze aprobata ze strony kardynałów i biskupów z kongregacji, którzy właśnie otrzymali całą dokumentację. Należy przewidywać, że i ich ocena będzie pozytywna - wyjawia znany watykanista Andrea Tornielli (47 l.). Uważa, że 2 kwietnia 2011 r. to prawdopodobna data beatyfikacji Ojca Świętego.

Przeczytaj koniecznie: Jan Paweł II regularnie się biczował?

To był parkinson

Uznanie cudu przez wstawiennictwo Jana Pawła II jeszcze do niedawna nie było takie oczywiste. Pojawiły się bowiem pogłoski, że siostra Marie Simon-Pierre nie cierpiała na parkinsona, ale na zespół parkinsonowski, którego objawy są bardzo podobne, ale w przeciwieństwie do parkinsona - uleczalne. Po długich badaniach lekarze jednak ostatecznie odrzucili tę wersję.

Bp Tadeusz Pieronek, były przewodniczący pomocniczego trybunału ds. beatyfikacji Jana Pawła II: Cieszę się, że beatyfikacja jest bliska

Bardzo mnie cieszą ostatnie wieści z Watykanu o tym, że komisja lekarska przy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych wypowiedziała się pozytywnie o cudzie dokonanym przez Jana Pawła II na francuskiej zakonnicy cierpiącej na chorobę Parkinsona. To budzi duże nadzieje na przyspieszenie beatyfikacji papieża. Ale bądźmy cierpliwi. Najpierw muszą zostać spełnione pewne warunki, np. przygotowanie organizacji beatyfikacji. Po drodze mamy też kilka ważnych rocznic do upamiętnienia. Już tyle razy zapowiadano różne terminy, że powinniśmy być ostrożni z dokładnym jego wskazywaniem. Uważam, że jest on bardzo bliski. Ale poczekajmy na aprobatę ze strony kardynałów i biskupów z Kongregacji. A na końcu na dekret papieża Benedykta XVI.

Modlitwa o wyproszenie łask

Sługo Boży Janie Pawle II, za Twoim pośrednictwem proszę o łaski dla mnie (i moich bliźnich). Wierzę w moc mej modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Wyproś mi u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlę... (wymienić prośby).Uproś mi dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości. Pan Jezus obiecał, że o cokolwiek w Jego imię poprosimy, to otrzymamy. Dlatego i ja, Panie, pełen ufności, proszę Cię o potrzebne mi łaski, za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II. Wysłuchaj mnie, Panie.

Amen

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: