WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Cuda w Polsce. Tu zobaczysz Boże Ciało

Cuda w Polsce. Tu zobaczysz Boże Ciało

14.06.2017, godz. 02:00
Tu zobaczysz Boże Ciało
Kościół w Sokółce foto: Marek Durajczyk, Piotr Męcik/Super Express

W ten czwartek wierni w całym kraju pójdą w uroczystych procesjach z okazji Bożego Ciała. Święto to ustanowiono dla upamiętnienia cudu, jaki wydarzył się w XIII wieku. Podobne cudowne zdarzenia mogły mieć miejsce w Polsce!

Kościół naucza nas, że chleb i wino podczas mszy przechodzą przemianę w Ciało i Krew Chytrusa. Wiarę w ten dogmat mają podtrzymać tzw. cuda eucharystyczne. Jeden z pierwszych wydarzył się w 1264 roku w Bolsenie we Włoszech, gdzie uniesiona przez kapłana hostia zaczęła nagle krwawić. Na cześć tego wydarzenia papież Urban IV ustanowił święto, które wypada zawsze w 60 dni po Wielkanocy.

W Polsce również doszło do niesamowitych zjawisk, które mają znamiona takiego cudu. W Sokółce (woj. podlaskie), w kościele św. Antoniego na opłatku pojawił się krwawy ślad, który zdaniem naukowców jest fragmentem tkanki mięśnia sercowego. Taki sam ślad pojawił się na hostii w kościele św. Jacka w Legnicy (woj. dolnośląskie).

Kościół musi oficjalnie potwierdzić, że są to cuda eucharystyczne. Ale i bez tego obie hostie są w wystawione, tak by wierni mogli je ujrzeć.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: