WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska DRASTYCZNE ZDJĘCIA ZE SMOLEŃSKA: Ciało Kaczyńskiego POZOSTAWIONO BEZ OPIEKI

DRASTYCZNE ZDJĘCIA ZE SMOLEŃSKA: Ciało Kaczyńskiego POZOSTAWIONO BEZ OPIEKI

25.10.2012, godz. 10:04
DRASTYCZNE ZDJĘCIA ze Smoleńska
foto:

Ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego pozostawiono bez opieki w niedzielę, 11 kwietnia 2010 roku w godzinach od 5 do 12. Dlaczego do tego doszło? Czy właśnie wtedy wykonano zdjęcia, które pojawiły się w Internecie?

Dzień po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, między godziną 5 a 12 ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego pozostawało bez opieki (konsularnej, Biura Ochrony Rządu). Przyznało się do tego Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Do informacji dotarła GAZETA POLSKA CODZIENNIE, w której czytamy, że wcześniej ministerstwo zapewniało o całkowitej opiece nad zwłokami.

- Mamy do czynienia z kolejnymi kłamstwami. Najpierw przekonywano nas o obecności polskich lekarzy przy sekcjach, o przekopywaniu ziemi na miejscu katastrofy. Zapewniano też, że nie odstępowano ciała prezydenta na krok - mówi Witold Waszczykowski, poseł PiS.

Dlaczego nie pilnowano ciała? Dlaczego nie sporządzano notatek z tego, kto fotografuje zwłoki? Na te pytania politycy nie potrafią dać odpowiedzi. Wiadomo już, że doszło do zaniedbań.

Czytaj więcej: DRASTYCZNE ZDJĘCIA ofiar KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: