WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Franciszek jak Jan Paweł II

Franciszek jak Jan Paweł II

27.07.2016, godz. 06:55
Franciszek jak Jan Paweł II
foto:

Kraków oszalał z radości! Ulicami wędrują tłumy rozśpiewanych pielgrzymów, nie mogąc się doczekać chwili, kiedy na własne oczy ujrzą papieża. Gdzie? Oczywiście po raz pierwszy już dziś w oknie papieskim na ul. Franciszkańskiej 3. To zwyczaj, który zapoczątkował Jan Paweł II. Teraz kolej na Franciszka!

Franciszkańska 3 to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Właśnie tam mieści się pałac arcybiskupów krakowskich, który tyle razy gościł Jana Pawła II. A on nigdy nie zawiódł pielgrzymów, którzy czuwali tu całymi nocami pod oknem papieskiego apartamentu. Zawsze pojawiał się w nim, żartował i modlił się ze zgromadzonymi, a oni śpiewali mu ulubione pieśni - "Barkę". "Abba, Ojcze", "Nie lękajcie się". To właśnie pod oknem na pierwszym piętrze rozentuzjazmowani pielgrzymi wołali do Ojca Świętego "Zostań z nami", a On żartobliwie im odpowiadał: "Idźcie spać". Tu także czuwali i modlili się, gdy ich ukochany papież umierał...

Dzisiaj z pewnością też nie usną i też się będą modlić, gdy śladem Jana Pawła II na ul. Franciszkańską zawita papież Franciszek. Po południu wyląduje na lotnisku w Balicach, a wieczorem, po oficjalnych powitaniach i kolacji, pojawi się w papieskim oknie, kontynuując zwyczaj zapoczątkowany przez naszego papieża. Pielgrzymi bardzo liczą na to spotkanie i nie mogą się go doczekać.

Ale to nie wszystko. Franciszek ma pojawić się w oknie papieskim także jutro. Najpierw o godzinie 18.00 weźmie udział w Drodze Krzyżowej na Błoniach. Po niej wygłosi przemówienie do zgromadzonych, a następnie wróci do pałacu arcybiskupów krakowskich, zje kolację i znów - tym razem przez okno - będzie się bratał z pielgrzymami.

Zobacz także: Światowe Dni Młodzieży PROGRAM. Znamy plan wizyty papieża Franciszka

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: